Rána pro Hondu: Gonçalves odstoupil z Dakaru!

Právě když si Honda pochvalovala, jak výborně jde jejímu továrnímu týmu příprava na letošní Rally Dakar, přišla pro japonskou fabriku špatná zpráva. Bývalý mistr světa dálkových soutěží a jeden ze spolufavoritů jubilejního dakarského ročníku Portugalec Paulo Gonçalves se kvůli zranění na zítřejší start nepostaví.

Nebyl by to ani Dakar, kdyby před každým startem nebyl někdo z hvězd na poslední chvíli vyřazen  zraněním. Jen si vzpomeňme, v posledních letech šlo například o Brita Sama Sunderlanda nebo Francouze Antoine Mea. Osmatřicetiletý portugalský jezdec Goncalves, druhý muž konečného pořadí roku Dakaru 2015, před několika týdny v tréninku havaroval a na první pohled se lehce zranil. Když ale týmový lékař zkoumal zdravotní stav celého týmu před odletem do Limy, Goncalves u testů neprošel. Paulo se okamžitě podrobil intenzívní lékařské péči, ale marně. Zraněné rameno a koleno ho na Dakar nepustily. Jeho místo v týmu Monster Energy Honda bylo na poslední chvíli obsazeno mladým chilským jezdcem José Ignaciem Cornejem. Třiadvacetiletý jihoamerický mladík je šampiónem seriálu FIM Junior World Cross-Country Rally Championship z roku 2016.

"V důsledku drobného incidentu v tréninku jsem si přivodil zranění, které mi brání v absolvování tohoto Dakaru se zárukou kvalitního výkonu. Beru to statečně, teď se pokouším zotavit co nejrychleji, abych se mohl co nejdříve vrátit k tréninku a závodění," uvedl Goncalves. Vedení týmu Monster Energy Honda sice oficiálně oznámilo, že cílem na Rally Dakar  2018 je pro ně místo na stupních vítězů v argentinské Cordobě, všichni ale vědí, že jejích jezdci jsou nažhaveni ukončit šestnáctiletou nadvládu rakouské značky KTM. Mají k tomu všechny prostředky a v čele silné jezdecké sestavy stojí bývalý španělský motokrosař Joan Barreda, který už je dostatečně psychicky připraven převzít pozici lídra celého Dakaru. Honda RF450 RALLY je dostatečně odzkoušený a kvalitní motocykl a čtyřiatřicetiletý Barreda je podle svých slov po zranění levé ruky 100procentně zdravý a připravený, Vloni vyhrál v rámci přípravy závody Baja Aragón a Vegas - Reno. 

Dalšími továrnímu jezdci Hondy budou letos na Dakaru talentovaný Argentinec Kevin Benavides, který vloni soutěž pro zranění nedokončil. V uplynulé sezoně se mu ale výjimečně dařilo, když  vyhrál obtížnou jihoamerickou soutěž Desafío Ruta 40 a umístil se druhý na Atacama Rally a Maroko Rally. Připsal si také konečnou třetí pozici na Baja Inka. Sestavu doplní Američan Ricky Brabec, který v přípravě vyhrával jednu severoamerickou soutěž za druhou, a velezkušený Francouz Michael Metge, spolehlivý jezdec a oblíbený nosič vody Joana Barredy.  

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist