Quintanilla před Dakarem prodloužil s Husqvarnou

Perfektní dárek dostal do závěrečné přípravy na Rallye Dakar 2017 Chilan Pablo Quintanilla. Tovární stáj Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing totiž letošnímu mistru světa dálkových soutěží prodloužila smlouvu až do konce roku 2018.

Třicetiletý rodák z Valparaísa Pablo Quintanilla po příchodu k Husqvarně viditelně ožil a má za sebou sérii obdivuhodných úspěchů. Letos v lednu byl na Dakaru třetí za jezdci KTM Toby Pricem (AUS) a Štefanem Svitkem (SVK) a v říjnu si pak zajistil svůj první titul v seriálu FIM Cross Country Rallies World Championship. O rok dřív byl na Dakaru čtvrtý, ale v sedle KTM. Tyto výsledky posunuly rychlého, ale také nesmírně spolehlivého Jihoameričana mezi největší favority dalšího ročníku nejtěžšího závodu světa, který startuje už 2. ledna, premiérově v paraguayském hlavním městě Asuncionu. Pablo tentokrát nebude mít v jihoamerických pouštích k ruce portugalského veterána Rubena Fariu, zato se bude moci spolehnout na dvaatřicetiletého Francouze Pelu Reneta, několikanásobného endurového mistra světa ve třídě E2 a hvězdu Šestidenních.

„Jsem velmi šťastný, ale také hrdý na to, že se mi podařilo dosáhnout domluvy na mé dlouholeté působení u společnosti Husqvarna Motorcycle. Od té doby, co se tato značka znovu vrátila k závodění na světové úrovni, udělala obrovský kus práce a úžasně se zlepšuje. Husqvarna věnuje hodně úsilí dálkovým soutěžím, což mi umožňuje pouze se koncentrovat na přípravu a samotné závodění. Pokaždé vím, že mám pod sebou ten nejlepší materiál a k ruce ty nejšikovnější lidi. Nemusím ani dodávat, jaký zvuk a odkaz má značka Husqvarna v historii motocyklového sportu. Je to privilegium hájit její barvy," uvedl Quintanilla.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist