Návrat Ondřeje Klymčiwa z Limy domů se blíží

Ondřej Klymčiw je jediný z českých účastníků Dakaru, kdo musel zůstat v Jižní Americe, přesněji v Peru. V nemocnici v Limě se stále zotavuje z těžkého zranění. Spolu s ním tu je i jeho manželka Tereza, která mu zpříjemňuje dlouhé chvíle. Lékaři českému závodníkovi již vyjmuli drén z plic pro odvod tekutiny. Jeho zdravotní stav se lepší každým dnem a vše probíhá bez komplikací. Zítra by mu měli vytahat stehy.

Jubilejní 40. ročník rallye Dakar je nenávratně za námi a všechny týmy v posledních dnech čekal přesun zpátky do svých domovů. Dlouhou cestu z Jižní Ameriky absolvoval také tým Klymčiw Racing. Nicméně cesta se neobešla bez komplikací. Jeden člen týmu si užil argentinské Rio de Janeiro, kde musel nedobrovolně strávit den navíc. I když se tím pádem jeho návrat protáhl, už je také doma. Dalšímu členu výpravy se v Paříži ztratilo zavazadlo. První česká dakarská motorkářka Gabriela Novotná přicestovala do České republiky dřív a během operace klíční kosti v Praze získala sedm šroubů a teď už se zotavuje doma. Jejím cílem je se dát rychle do pořádku a začít s přípravou na další Dakar. Petr Vlček a Bill Conger si z Dakaru odvezli medaile za úspěšné dojetí do cíle a nyní už jsou také zpátky doma ve Spojených státech. Tým Klymčiw Racing děkuje za přízeň a podporu během celého průběhu letošního Dakaru.

Ondřej Klymčiw je jediný, kdo musel zůstat v Peru. V nemocnici v Limě se stále zotavuje z těžkého zranění. Spolu s ním tu je i jeho manželka Tereza, která mu zpříjemňuje dlouhé chvíle. Lékaři českému závodníkovi již vyjmuli drén z plic pro odvod tekutiny. "Jeho zdravotní stav se lepší každým dnem a vše probíhá bez komplikací. Zítra by mu měli vytahat stehy," píše tým Klymčiw Racing. O něco později ještě závodníkova manželka Tereza dopsala: "Zítra večer ho čeká poslední zákrok, při kterém mu lékaři narovnají cévku v hlavě, která se v důsledku nárazu rozšířila. To už je ale opravdu poslední překážka před cestou domů. Pokud všechno půjde dál dobře, vypadá to, že by na začátku týdne mohl odletět domů." 

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist