Na Dubai International Baja triumfoval Ackerman

Největšího úspěchu své dosavadní kariéry dosáhl jihoafrický jezdec Mark Ackerman, který na své Husqvarně 450 FX vyhrál Dubai International Baja, úvodní závod letošního seriálu FIM Bajas World Cup.

Závodníky jsme opustili po první etapě, která zásadně ovlivnila další průběh třídenního podniku. Po pouhých 18 kilometrech totiž v poušti zastavil a s poruchou své tovární KTM i odstoupil největší favorit závodu, vítěz letošního Dakaru Brit Sam Sunderland. A to byla velká pobídka pro zbytek téměř padesátičlenného startovního pole poprat se o triumf, když už dál nepokračoval nejslavnější soupeř. Ackerman se nejprve soustředil na to, aby smazal náskok Francouze Benjamina Melota (KTM) z první etapy, a pak už si jel pro sice překvapivé, ale přesvědčivé vítězství. Na druhého v konečném pořadí, kterým byl právě Melot, do cíle stačil najet ještě 29 sekund. Třetí místo obsadil domácí hrdina Mohammed Al Balooshi (KTM), první jezdec z Emirátů, který se zúčastnil Dakaru. Top 6 zkompletovali Ital Alessandro Ruoso, Kuvajťan Mohammed Jaffar a Brit Dave McBride, všichni na motocyklech KTM. Nejrychlejší v soutěži quadů byl další Kuvajťan Fahad Al Musallam na stroji Yamaha 700 Raptor, ve společném hodnocení soutěže s motocykly celkově devátý.