Milan Engel minul na Dakaru o čtyři místa Top 30

“Je to za námi, Milan dorazil do cíle posledního měřeného úseku Dakaru 2017,” ohlásil dnes český tým Moto Racing Group na adresu svého zbývajícícho jezdce na nejtěžším závodě světa. Zkušený endurák Milan Engel obsadil konečné 34. místo a je velká škoda hodinové penalizace, kterou jezdec obdržel v 10. etapě. Mohl být v konečné klasifikaci Dakaru ještě o trochu výš.

S optimismem vystartoval Milan Engel do dnešní poslední 12. etapy 39. ročníku Rally Dakar, která měla pouhých 64 km měřeného úseku, ale i s přejezdem do cíle v Buenos Aires měříla 786 km. Aktuální neoficiální výsledky potvrdily příjezd Milana do cíle posledního měřeného úseku a v celkovém pořadí kategorie motocyklů skončil na 34. místě. Rally Dakar 2017 skončila slavnostním průjezdem posádek přes cílovou rampu v Buenos Aires.

Den předtím ale ještě museli zbývající jezdci absolvovat 11. etapu, kde se ještě dalo hodně získat nebo hodně ztratit. Včerejší etapa vedla ze San Juanu do Ría Cuarto a Milan Engel musel zdolat na svém motocyklu KTM 450 etapu dlouhou 754 km včetně měřeného úseku o délce 288 km. Jednalo se o těžkou závěrečnou prověrku nejen jeho samotného, ale také jeho motocyklu. Milan si v této předposlední etapě vedl velmi dobře a trať mu zjevně vyhovovala, což potvrzovaly jeho časy v top 30 kategorie motocyklů.

„Dneska jsem si to velmi užil. Ze začátku to bylo hodně motokros, hodně skákání a zavítrání rejdů. V té druhé části to bylo v horách, trochu klikatější, ale bavilo mne to. Jel jsem si to svoje tempo a nedělal jsem žádné chyby v navigaci, ani v zatáčkách. Jsem rád, že jsem dnes dojel, mám motorku v pořádku a těším se na zítřek, že to v pořádku dojedu,“ hodnotil pozitivně 11. etapu Milan Engel, jezdec týmu MRG. V 10. etapě bohužel minul jeden way point a dostal zpětně hodinovou penalizaci, což ho v celkovém pořadí stojí umístění v TOP 30.