Michek si upevňuje vedení mezi nováčky. I s pádem.

Necelých 900 kilometrů museli během úterního dne zvládnout závodníci dakarského závodu. Kromě brzkého vstávání si také museli poradit s ranními teplotami jen pár stupňů nad nulou, které je provázely během 360 kilometrového přejezdu na start měřeného úseku. Martin Michek (Orion - Moto Racing Group), bojující o titul nováčka roku, si upevnil první pozici v této kategorii před španělským závodníkem Jaume Betriu a do zítřejší maratónské etapy bude startovat ze 13. místa.

S devátou etapou si nejlépe poradil tovární jezdec Husqvarny, Chilan Pablo Quintanilla. Vedení drží stále s komfortním dvcetiminutovým náskokem Američan Ricky Brabec (Honda). Dnes se neztratili ani závodníci českého týmu Orion - Moto Racing Group. "Byla to zajímavá etapa. Ze začátku to byl doslova trial a takové hopsání po kamenech. Měl jsem v této pasáži pád, ale nebylo to nic velkého a já i motorka jsme v pořádku," uvedl Michek, který se po celý průběh etapy držel ve druhé dvacítce startovního pole. "Za celý den jsme najeli přes 900 kilometrů a bylo to vážně dlouhé. Ve druhé části etapy to už byl fofr a opět jsme letěli na plný plyn. Teď bude důležité se připravit na další dvě etapy, které budou maratónské. V těch se už leccos rozhodne," dodal nejrychleší český motorkář na Dakaru.

Michek upozornil na to, že zítra budou závodníci nocovat bez asistence týmu a veškerý servis bude v jejich rukou. Pro jezdce Orion - Moto Racing Group to bude jeho první maratónská etapa na Dakaru v jeho kariéře. V celkovém hodnocení si aktuální česká jednička polepšila o jedno místo na třinácté. Druhý závodník českého týmu, loni celkově patnáctý Milan Engel po celou etapu bojoval s bolestmi zápěstí. "Dneska to nebyla žádná sranda. Byla zima, hodně kilometrů a navíc jsme vstávali někdy ve čtyři ráno. Mám problémy se zápěstím a bolí mě z toho ruce. Dost jsem si to vytrpěl a na zítřejší maratónskou etapu se musím dát dohromady," řekl Engel, který dlouho řešil, jak ze své KTM dostat co největší maximální rychlost, jelikož organizátoři letos připravili velice rychlé etapy. "Dali jsme menší rozetu. Teď už mi motorka jede okolo 160/kmh a je to mnohem lepší. Občas ale chvíli trvá, než se z menších otáček sebere." Engel nakonec dnešní den zakončil na 28. místě a v celkovém pořadí poskočil na 27. pozici. Zítra tedy bude na pořadu dne první část maratónské etapy. Jedná se o jedinou v celém letošním dakarském ročníku. Závodníci budou nocovat mimo bivak a budou odkázáni pouze na sebe. Asistenční týmy tak budou mít až do čtvrtečního odpoledne volno.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist