Engel pořád na Dakaru míří výš, už je na 16. místě

Motorkář Milan Engel (KTM) z českého týmu Moto Racing Group obsadil v 8. etapě Rally Dakar 21. místo. Navíc v této etapě porazil také svého soupeře v průběžné klasifikaci, polského závodníka Adama Tomiczeka (Orlen Team - KTM), a když k tomu připočítáme pár výpadků jeho soupeřů, je z toho celkově po osmi závodních dnech výborné 16. místo!

Po pondělní sedmé etapě se většina jezdců závodících v popředí ve svých kategoriích vrátila do dakarského bivaku nezvykle brzy. V podstatě už kolem poledne byl zpět i Milan Engel, který skončil 23., a tak měl poměrně dost času na regeneraci a přípravu roadbooku na osmou etapu dakarské rally. Stejně jako v pondělí, také po úterní osmé etapě to měli závodnicí z cíle do bivaku jen pár kilometrů, což je veliká výhoda letošního ročníku tohoto nejslavnějšího dálkového závodu. Ráno před startem měli jezdci přeci jen malou rozcvičku v podobě 207 přejezdových kilometrů a Engel opouštěl bivak v 5:43 ráno. Jeho týmová parťačka Ollie Roučková měla na spánek o něco déle a bivak v San Juan de Marcona opustila ve svém Can-Am Maverick X RS v 7:56.

Engel, kterému se poslední dny vyvedly a průběžným pořadím se před 8. etapou posunul až do Top 20, měl vzhledem k menším časovým rozestupům šanci posunout se ještě výš průběžným pořadím. Od startu se ale pohyboval kolem 25. pozice. Ale jak je u Engela zvykem, postupně se během etapy dostává dopředu a jinak tomu nebylo ani tentokrát. "Jelo se mi dobře, začátek byl vlažnější, ale postupně jsem chytal tempo. Ke konci jsme se sjeli s Laiou Sainz, Tomiczekem a Honzou Brabcem. Laia nám trochu poodjela a s Honzou jsme se rozdělli při hledání WP. Nakonec jsem ho našel docela rychle a dojel do cíle jako 21., pokud se ještě něco nezmění. Ale penalizaci bych dostat neměl." dodal Engel těsně po cíli.

Nakonec z toho 21. místo opravdu bylo. Navíc v této etapě Milan porazil také polského závodníka Tomiczeka, a když k tomu připočítáme pár výpadků jeho soupeřu, je z toho průběžně po osmi závodních dnech výborné 16. místo! "Ještě ale nic neslavíme, to určitě ne. Jsme poučeni z předchozích let, kdy se mi vždy po něčem dobrém stalo něco špatného. Do cíle to je ještě daleko. Já ani můj tým Moto Racing Group nic nepodceňujeme," zakončil Engel.  Letošní Dakar totiž ještě odstartuje do dvou etap. Hned ta středeční má být čistě v dunách, což znamená, že zabrat dostanou jak závodníci, tak především technika, která letos v Jižní Americe trpí víc než obvykle. Jemný písek fesh fesh, který se dostal mnoha závodníkům až do jejich motorů a tím je vyřadil, bude postrachem všech do posledních metrů rally.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist