Engel bojoval s pneumatikou, Michek zatím nejlepším českým motorkářem

Hned od úvodu čtvrté etapy se jezdci Orion - Moto Racing Group, Milan Engel a Martin Michek, drželi na hranici nejlepších dvaceti jezdců kategorie motocyklů a velkou část trati dokonce jeli spolu a pomáhali si v navigaci. Společně přijeli i do tankovací stanice zhruba 130 kilometrů před cílem, odkud poté vyrazili do závěrečné části středeční rychlostní zkoušky.

Na rozdíl od devatenáctého Martina Michka, který zaznamenal svůj nejlepší výsledek na rallye Dakar, když o jednu pozici zlepšil Engelovo maximum, měl loni nejlepší český závodník plné ruce práce, aby svůj motocykl vůbec dostal do cíle. Zhruba po třiceti kilometrech od tankovačky začal mít problémy se zadní pneumatikou, která se postupně zdeformovala natolik, že Engel musel odložit motocykl na bok a pneumatiku z kola sundat.

„Najednou jsem cítil, jak se mi vlní zadní kolo a v tu chvíli jsem věděl, že něco není v pořádku. Ihned jsem zpomalil, abych neriskoval pád a kolo pošetřil. Bohužel i tak jsem musel dojet snad 50 kilometrů jen na ráfku.“ Milan Engel se tak dostal do cíle, což ovšem neznamenalo konec potíží. Místo, kde se mohl potkat se svým servisním týmem bylo vzdálené 15 kilometrů od konce měřené rychlostní zkoušky. Navíc na 80 kilometrů dlouhou cestu do bivaku měl omezený čas.

„Po příjezdu do cíle se mi kolo už skoro rozpadalo. Dráty z něj koukaly na všechny strany. Bylo štěstí, že jsem se dostal až do asistenční zóny, jinak by to byl velký problém a pokud by se kolo rozpadlo, dostal bych za opravu velkou penalizaci.“ Milan Engel takto ztratil hodinu a půl na prvního závodníka Corneja a v celkovém pořadí si pohoršil na 34. místo.

Nejlepším z našich závodníků ho tak na čele vystřídal nováček Martin Michek bojující také o nováčka roku na dakarské rallye. Na konci etapy ze sebe vymáčkl poslední síly a dojel v elitní skupině nejlepších dvaceti závodníků. Celkově si polepšil už na 22. pozici se ztrátou šestnácti minut na dvacáté místo.

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist