Dakar 2017: Milan Engel míří do Top 30

Český soutěžní tým Moto Racing Group vstoupil včera do druhé poloviny legendární vytrvalostní soutěže Rallye Dakar 2017. Sedmé etapě, první poloviny dvoudenného maratonu, předcházely dva dny, které pomohly všem členům týmu načerpat tolik potřebné síly.

Nejprve byla pořadatelem, vlivem nepřízně počasí v Bolívii, zrušena 6. etapa vedoucí z města Oruro do La Paz. Situaci navíc stížila pozice bivaku, který byl po vydatném dešti doslova pod vodou. Některé týmy, včetně MRG, musely druhý den použít pro vytažení doprovodných vozidel z bahna mobilní vyprošťovací techniku pořadatele. Následně se celá kavalérie soutěžních strojů a doprovodných vozidel přesunula do nejvýše položeného hlavního města na světě, bolivijského La Paz (3 640 m n.m.), aby zde strávila plánovaný volný den. Do La Paz dorazil také Tomáš Kubiena, bohužel už mimo soutěž v kategorii quadů. Po velmi slibném úvodu v 5. etapě, kdy atakoval nejvyšší pozice, se před nedalekými dunami jeho motor nadobro zastavil a jeho opětovnému chodu již nic nepomohlo. Tomáš tak musel bohužel soutěž nedobrovolně ukončit.

I přes tuto skutečnost zůstala v týmu MRG bojovná nálada a již jediný jeho jezdec na trati Milan Engel, startující v kategorii motocyklů, věnoval volný čas relaxaci a načerpání potřebných sil. Na jeho motocyklu KTM 450 Replica se však úsilovně pracovalo, neboť na řadu přišla maratónská etapa, kdy musí závodní stroje a posádky vydržet po etapě jednu noc bez svých asistenčních týmů.

Soutěž tedy pokračovala již zmíněnou maratónskou etapou č.7 do města Uyuni a trať byla opět pořadatelem zkrácena. Milan Engel, který stahoval zpět ztrátu z 5. etapy, kde několikrát netrefil navigační bod, si včera nevedl špatně a podařilo se mu 44. místem v etapě posunout v celkovém pořadí kategorie motocyklů na 31. místo. Dnes pokračují účastníci Rallye Dakar 2017 další, tentokrát 8. etapou z Uyuni do Salta. Tým MRG věří v další posun Milana Engela vzhůru do top 30.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist