Dakar 2017: Cílová rampa odměnou pro všechny

Není větší radostí a odměny pro účastníky Rallye Dakar, než vjet na cílovou rampu. Tentokrát k tomu došlo v sobotu pozdě večer za velké show v hlavním městě Argentiny Buenos Aires. Jezdci zmožení 12etapovým maratonem, kdy je ohrožovalo horko i citelný chlad, záplavy i vysoké nadmořké výšky, mohli na chvíli odložit únavu a před odletem domů se rozloučit s Jižní Amerikou.

Hlas letos nejlepšího z Čechů v soutěži motorkářů Ondřeje Klymčiwa (Husqvarna - 12. místo) jsme přinesli již včera. 82. v konečném pořadí Rudolf Lhotský (BARTH Racing - KTM, ) byl rád, že už má nejtěžší závod na světě za sebou: „Jsem rád, že jsem to zvládl. Bylo toho strašně moc, potkaly mě dobré i špatné dny. Přehříval se mi motor, šel jsem tvrdě na hubu a poslední dvě etapy před tou závěrečnou byly pro mě opravdu utrpením. Přežil jsem to, to beru jako pozitivní věc. Těšil jsem se na dnešní den, na těch posledních 64 kilometrů, který jsem zvládnul, a hlavně na cílovou rampu v Buenos Aires. A jsem tady!“ uvedl Ruda Lhotský po své druhém absolvovaném Dakaru. A jeho týmový kolega, už zkušený dakarský veterán David Pabiška (KTM - 45. místo), k tomu dodal:

"Jsem rád, že jsem v cíli a celé to letos přežil. Letos mě potkal nejhorší moment za jedenáct let, co Dakar jezdím. Zhasla mi motorka v horách, prostě middle of nowhere (uprostřed ničeho), kde jsem zastavil. Vůbec mi to nejelo, byl jsme tam sám a ty hory jsou dost strašidelný. Tam jsem musel sám sebe postavit do latě a říkal jsem si: máš všechno s sebou, půjdeme to opravovat. Tak jsem si k tomu lehnul. Naštěstí přijelo nějaké auto, s nějakýma místníma frajerama, kteří mi u toho trošičku asistovali. Šel jsem na jistotu. Vyměnil jsem svíčku a zkoušel vstřikování benzínu a ukázalo se to jako klíčové. Musím na dálku poděkovat mechanikovi Michalovi, se kterým vždycky připravujeme motorku na start. Ta úprava vstřiku byl jeho nápad. Dalo by se říci, že mi svým způsobem takhle na dálku zachránil život."  

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist