Dakar 2017: 6. etapa zrušena, quadista Kubiena vzdal

Jak se dalo očekávat z nálad jezdců, sobotní šestá etapa Rallye Dakar byla zrušena kvůli špatnému počasí a záplavám. “Opravdu je to o život,” uvedl zatím nejúspěšnější český motorkář Ondřej Klymčiw (Husqvarna). Ze zatím nezjištěných důvodů předčasně ukončil během včerejška své působení na Dakaru quadista Tomáš Kubiena z týmu Moto Racing Group.

“Bivak je deset centimetrů pod vodou, hrozně prší. Dnešní den byl stejně tak jako ty předchozí šílený. Je to sice teprve můj třetí Dakar, ale něco takovýho jsem ještě nezažil. Mezi jezdci se hovoří o tom, že pokud nebude etapa zrušena, tak nenastoupí na start. Opravdu je to o život,” psal Klymčiw na svém Facebooku brzy ráno a o chvíli už jen dodal: “Dnešní etapa je kvůli velmi špatnému počasí zrušena!” Od včerejška, kdy už byla zrušena druhá část měřeného úseku, jsou zaplaveny velké části trati. Účastníci 39. ročníku nejtěžšího závodu světa tak nyní budou mít dva dny volna, protože na neděli byl naplánovaný jediný nezávodní den.

Také český tým Moto Racing Group už se ozval: "Oficiální zpráva o zrušení dnešní, šesté etapy. Etapa z Oruro do LA PAZ se ruší. Celá Bolívie se proměnila v jedno velké jezero. Leje, leje a leje. Všude jen voda a všechny cesty se proměnily v řečiště. I včerejší etapa byla předčasně ukončena. Bohužel Tomáš Kubiena už nejede. Ani tým MRG netuší, co se mu přihodilo. Tomáš pouze poslal zprávu, že letí z Uyuni do Oruro a dnes by měl dorazit do bivaku. Podle člena týmu Libora Veselého je všude jen bahno, voda a tím se všichni neustále brodí a brodí. Až se dozvíme, co je s Tomášem Kubienou, hned napíšeme."

"Udělali jsme řadu pokusů, aby se odjela alespoň část rychlostní zkoušky, ale není to možné," uvedl sportovní ředitel rallye Marc Coma, sám mnohonásobný vítěz Dakaru. Jezdce a týmy tak dnes čeká přesun po silnici do bolivijské metropole La Pazu, centra odpočinkového dnu. Připomeňme, že po včerejšku vede kategorii motocyklů tovární jezdec KTM Sam Sunderland. Brit žijící v Dubaji na druhého Pabla Quintanillu (Chile-/Husqvarna) náskok 12 minut. Třetí je Francouz Adrien Van Beveren na Yamaze s odstupem na lídra 16:07 mim. Klymčiw drží skvělé 15. místo se ztrátou 1:36:22 hod., Milan Engel je třicátý a David Pabiška 54.

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (7x):TOPlist