Čtyřkolkář Tůma: Idylka se změnila v horor!

Šestá etapa Rallye Dakar se zdála pro čtyřkolkáře Zdeňka Tůmu idylická. Závodník týmu BARTH Racing se během ní dostal dokonce na průběžné osmé místo. Ale krásné duny, po kterých se dalo jet velmi rychle, nakonec českokrumlovskému rodákovi zhořkly. „Sedmdesát kilometrů před cílem přišly technické problémy. Do cíle jsem se doslova doploužil,“ smutnil Tůma.

V pátek se trať Dakaru výrazně změnila. Celá totiž vedla výhradně pískem. Tůmovi se přes duny jelo na prvních úsecích skvěle. Ovšem jen do chvíle, než přišel defekt. To by v letošním ročníku nebylo nějak výjimečné, vždyť českému jezdci už pětkrát praskla guma a musel dokonce vyměnit motor. Tentokrát byl však problém ještě vážnější. „Od začátku se mi tahle etapa tolik líbila, v dunách se mi dařilo a pak to takhle vybouchlo,“ prohlásil Tůma.

„Po dunách se mi jezdilo fakt velmi hezky, užíval jsem si to. Říkal jsem si, že ten den dopadne dobře a pak bum. Důležitý ale je, že jsem dojel cílem,“ uvedl závodník týmu BARTH Racing, který se z průběžného desátého místa výrazně propadl pořadím. „Na to vysněné umístění v první desítce už to nebude. Dojel jsem asi šest hodin za vítězem, ale doufám, že budu moci pokračovat,“ dodal Tůma, který figuruje ve etapových výsledcích na posledním 20. místě. Příčinu technické poruchy tým zatím neoznámil, dnes ráno ale vydal toto prohlášení: "Během včerejší 6. etapy zastihly Zdeňka Tůmu na přibližně 400 kilometrů rychlostní zkoušky technické problémy. Podařilo se mu čtyřkolku dát do kupy, ale bohužel stroj nepodával plný výkon a proto nebyl schopen projet všechny duny a navštívit všechny waypointy. Nicméně v závodě i nadále pokračuje! Bohužel získá penalizaci za neprojeté waypointy a opravou a následnou pomalou jízdou ztratil 6 hodin, takže dojde k posunutí na nižší příčky. Přesné pořadí i výši penalizace budeme znát v odpoledních hodinách."

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist