Coma vyměnil motorku za ředitelské křeslo

Nabídce spoluředitelovat na Rally Dakar neodolal! Legendární španělský jezdec Marc Coma ukončil v osmatřiceti letech svou neskutečně úspěšnou kariéru, aby organizačně pomáhal na nejtěžším závodě světa.

Rodák z katalánské Barcelony startoval na Dakaru celkově dvanáctkrát, vyhrál pětkrát. Jeho dramatické souboje s Francouzem Cyrilem Despresem se navždy zapíší do historie motocyklového sportu. Populární Španěl triumfoval na Dakaru s motocyklem značky KTM v letech 2006, 2009, 2011, 2014 a 2015. Tím jeho bilance končí, Coma ztratil další motivaci a nyní přijal prestižní nabídku stát se novým sportovním ředitelem Dakaru. „Náročnost a zodpovědnost té funkce je pro mne příležitostí vrátit Dakaru to, co mi za ty roky dal,“ uvedl Coma, který má na svém kontě rovněž šest světových titulů v seriálu cross country rally.

„Děkujeme Marcovi za mnoho skvělých let u KTM. Jsme šťastní a hrdí, že ukončuje svou kariéru na samém vrcholu závodění a přejeme mu mnoho dalších úspěchů v následující fázi jeho kariéry. Samozřejmě nás velmi těší, že zůstane u rally a že s ním budeme nadále v kontaktu. Marc bude vždy naším přítelem a součástí rodiny KTM,“ uvedl Pit Beirer, ředitel KTM Motorsports. Odchod Comy do sportovního důchodu je zároveň vhodným okamžikem ke změnám ve strukturách týmů KTM Rally Factory Racing.Už tři roky plánujeme generační změnu našich jezdců. Jsme si jistí, že naši jezdci mají optimální rovnováhu mládí a zkušeností. Náš nový tým bude určitě dosahovat nejlepších výsledků, které zajistí, že KTM zůstane tažnou silou v dálkových rally. Budoucnost pro nás vypadá velmi dobře a my jsme připraveni na nové výzvy," dodal Beirer.

A Alex Doringer, manažer týmu KTM Rally Factory Racing, dodal: „ Vážíme si titulů, kterých jsme s naším jezdcem Marcem dosáhli. Těšíme se však na naši novou generaci jezdců, kteří se ujmou nových výzev a přinesou týmu nová vítězství. Máme v úmyslu pokračovat v soutěžích na nejvyšší úrovni a být významným hráčem ve světě rally. Rádi bychom tímto poděkovali Marcu Comovi a popřáli mu vše nejlepší v jeho kariéře!“  Kdo převezme Comovo žezlo u KTM? Nabízí se skvělá jména, jakými jsou mladičký Brit Sam Sunderland nebo neskutečně rychlý Australan Toby Price, prověřený na Šestidenní.   
Nové složení týmů KTM:
Red Bull KTM Rally Factory Racing Team: Jordi Viladoms (ESP), Sam Sunderland (GBR), Matthias Walkner (AUT), Toby Price (AUS)
KTM Rally Factory Racing Team: Antoine Meo (FRA), Laia Sanz (ESP), Pablo Quintanilla (CHI)

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist