Barth Racing: Vadný zpětný ventil a bolivijský prezident

Český tým Barth Racing s odstupem času zavzpomínal na maratonskou dvouetapu, která vždy dělá Dakar Dakarem. David Pabiška se těšil na techničtější pasáže a ty konečně přišly. Rudolf Lhotský byl po dojezdu nadšený z přivítání od prezidenta Bolívie i ze skvělých diváků.

Ve středu vyrazili jezdci týmu Barth Racing do maratonské etapy. Za sebou měli noc v bivaku, který v úterý večer vypláchla silná bouřka. Vojenský areál se proměnil v bahnitý prostor, odkud ráno některé asistenční vozy ani nemohly vyjet. Na pomoc tak přišla pomoc od ostatních a postupně se bivak vyprázdnil. Ovšem jezdci se do něho po etapě opět vrátili, aby v něm udělali základní servis motocyklu, vyzvedli si od pořadatele věci na spaní a přespali na start další etapy a to vše bez pomoci mechaniků a realizačního týmu. David Pabiška se těšil na techničtější pasáže a ty konečně přišly. Jak uvedl, na maratonskou etapu se vždycky těší a užívá si ji.

Vyplatila se mu příprava na vysokou nadmořskou výšku a neopakovaly se tak problémy z loňského roku. Při přejezdu do Bolívie se totiž jezdci pohybovali ve výšce až 4 500 metrů nad mořem. Noc ve společném bivaku má prý vždy dobrou atmosféru. Celkově David ještě není úplně spokojen, ale pociťuje zlepšení ve svém výkonu. Podařilo se mu s mechanikem odstranit závadu na motocyklu, která obnášela vadný zpětný ventil u benzínového vstřikovače a docházelo tak k samovolnému přečerpávání paliva mezi nádržemi. Těšil se na další etapu, která by mu měla opět sedět.

Druhý jezdec týmu Rudolf Lhotský čekal od maratonské etapy všechno, ale i tak ho překvapilo, jak byla náročná. Ve čtvrté etapě bojoval s následky pádu z předchozího dne, při kterém mu praskla přilba. Hodně ho bolela hlava, ale popral se s tím a do cíle dojel na 95. místě. Ve společném bivaku si odpočinul a připravili se do páté etapy. Pátá etapa směřovala do Bolívie a Rudovi tato část maratonské etapy sedla. Po dojezdu byl nadšený z přivítání od prezidenta Bolívie i ze skvělých diváků. Další nová výzva na něho čekala v následující etapě, která měla rychlostní zkoušku dlouhou více jak 500 km.

Náš tip

Tipovačka Rally Dakar: Tipujte s námi pořadí jezdců Rally Dakar a vyhrajte jednu ze zajímavých cen.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist