John Hopkins

Je velká škoda, že hopperovy dny jsou ve "světě" pravděpodobně sečteny. Na jeho styl s lokty na asfaltu je nádherná podívaná a navíc je také jedním z týpků, co rozhodně nepatří mezi umělohmotné figurky, které jsou občas v seriálu MotoGP k vidění.

John Hopkins se sice narodil v USA, ale oba jeho rodiče pocházeli z Londýna, proto sám sebe označuje jako angloameričana. Protože Johnův otec závodil na silničních motocyklech (například i v Tourist Trophy), byla i jeho kariéra nasměrovaná jasně. Hopper začínal jako pětiletý v nespočtu motokrosových závodů, které se konaly v kalifornské poušti. Jako dvanáctiletý závodil v dirt-tracku, zároveň ale jezdil i na minibiku. V roce 1999 zvítězil v závodech Aprilia Challenge Cup a stejně tak závodil i v Suzuki Cup Series. V roce 2000 vstoupil do amerického šampionátu AMA 750 Supersport, který hned v prvním roce vyhrál a stejný úspěch zopakoval o rok později s seriálu AMA Formula Extreme.
V sezóně 2002 postoupil do světového šampionátu MotoGP, právě ve chvíli, kdy byly to této kategorie zaváděny čtyřtaktní litry. John ale byl angažován v týmu WCM Red Bull Yamaha, který jel ještě s dvoutaktními půllitry Yamaha YZR, kde byl kolegou legendární Garry McCoy. Hopper sezónu dokončil na patnáctém místě, když nejlepšího výsledku dosáhl sedmým místem v Assenu. V první sezóně rozhodně nezklamal a dokázal, že v něm je skryt veliký potenciál. Pro následující rok si ho vybral tým Suzuki, u kterého John vydržel dlouhých pět sezón (2003 - 2007). První rok skončil až na sedmnáctém místě, ale postupně jeho výkony lepšily a každý rok končil ve výsledkových tabulkách výše. Jeho rozlučková sezóna s tímto týmem skončila skvělým čtvrtým místem v celkovém pořadí, když během této sezóny nasbíral všechny svoje umístění na stupních vítězů (1 x 2. místo; 3 x 3. místo).
Pro rok 2008 se rozhodl přejít od Suzuki k japonské konkurenci a upsal se Kawasaki. Bohužel tato sezóna ale byla pro Hoppera nadmíru smolná. Nedokončil celkem šest závodů a v Assenu se navíc těžce zranil. I ve chvíli, kdy se na trať vrátil, jeho forma zdaleka nebyla taková, jako tomu bylo v roce předchozím. Mimoto také dostál svojí pověsti, kdy některé osobní problémy utápí v alkoholu a ani to rozhodně nepřispělo k týmové pohodě. 
Sezóna 2009 měla být jeho druhou u továrního týmu Kawasaki, ale nečekané odstoupení této fabriky ze světa MotoGP bylo pro Hoppera velmi hořkým soustem. Dokonce natolik, že odmítl (narozdíl od Melandriho) angažmá v týmu Hayate Racing, který tuto sezónu provozoval Kawy, připravované pro tovární tým. Jeho jméno ale bylo natolik žádané, že Johan Stigefeld vyrazil Roberta Rolfa ze svého superbikového týmu Stiggy Honda  a na jeho místo přijal právě Hopkinse. Ten ale podobně jako v předcházející "zelené" sezóně laboroval se zraněním, v superbicích nakonec odjel pouze sedm závodů a se 17 body skončil až ve třetí desítce. Druhá nepovedená sezóna Johnovi v podstatě "zlomila vaz" a další kroky tohoto amíka tak směřují do amerického superbikového seriálu AMA, který ale v poslední době zažívá podobný úpadek, jako hopkinsova kariéra.
Datum narození:
22. května 1983
Místo narození: Ramona (USA)
Výška: 177 cm
Váha: 72 kg
Hobby: motokros, box

Kariéra v číslech:

1999 - Aprilia Challenge Cup - 1. místo
2000 - AMA 750 ccm Supersport - 1. místo
2001 - AMA Formula Extreme - 1. místo
2002 - mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP
             - 15. místo (58 bodů) Yamaha
2003 - mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP
             - 17. místo (29 bodů) Suzuki
2004 - mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP
             - 16. místo (45 bodů) Suzuki
2005 - mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP
             - 14. místo (63 bodů) Suzuki
2006 - mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP
             - 10. místo (116 bodů) Suzuki
2007 - mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP
             - 4. místo (189 bodů) Suzuki
2008 - mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP
             - 16. místo (57 bodů) Kawasaki
2009 - mistrovství světa Superbike
             - 23. místo (17 bodů) Honda

Fotogalerie 2011

Fotogalerie 2009

Fotogalerie 2008

Fotogalerie 2007

Fotogalerie 2006

Fotogalerie 2005

Fotogalerie 2004

Fotogalerie 2003

Fotogalerie 2002
TOPlist