Honda XRV 650 Africa Twin (1988)

Vlastník Danny125
Vloženo 4.5.2015
Aktualizováno 1.2.2017

Cestovní enduro z dob kdy sem tahali nové simsony, a já ještě hledal les..

Motorka koupena od Pardubic

Honda XL 600V Transalp: No není afrika krásnější? :D

První dojmy - První dojem není tak dávno. Tahá hezky, jen mě překvapily vibrace které provádí. Není to nic hrozného, jen mě to překvapilo. (po seřízení, které bylo potřeba, se vibrace zklidnily)

Doplňky na motorce - Padáky, boční kufry na poměrně bytelném držáku.

Vybral sem si ji jednoduše, protože je přenádherná a cena byla famózní.

Nemůžu zatím soudit, najeto nemám téměř nic. Teď mě čeká pár úprav.

Až bude čas a nálada, určitě to tu sEDITuju.

PrvníEDIT
- tak motorka se dočkala seřízení, přelakování padáků (dělal sem si sám, není to dokonalý, ale aspoň je to bílý a neodřený), zavaření matek na svodech,očištění výfuku od rzy (občas už se i loupal), natření žáruvzdornou černou a výměny všech šroubů (některé už byly tak špatný, že sem je nemohl dostat ven).

Jede parádně, sedí se na ní velice pohodlně. Občas si vystřelí do výfuku, ale i tak vypálí jak splašená, když se za ni zatáhne. Zatím sem ji neprojel nijak daleko (stále řeším problém s tím, že ji nemohu řídit), ale každou jízdu si užívám a nemám ji co vytknout.

DruhýEDIT

- jo, po roce.. sem borec :D

Tak jo, dočkala se nového oleje, olejového filtru, svíček, vzduchového filtrua baterky. No, je to fuška, měnit všechny 4 svíčky :D

Něco sme spolu najezdili a sem nad míru spokojen s tím jak jezdí. Je nádherně ovladatelná a pohodlná. A doporučil bych ji všem. Je to raritka a líbí se mi, že to páni motorkáři uznávají.
Bohužel začla zlobit a s největší pravděpodobností odešli pístní kroužky.. no snad toho nebude o moc víc. Mé peněžence se to dosti nelíbí, ale nemám na výběr..
No, aspoň sme udělali technickou :D

TřetíEDIT

No, co říct.. Na sezonu 2017 sme snad připraveni. 2016 sme moc nenajezdili, odešel motor. Byl by nutný výbrus, písty, pístní kroužky a rozvody, což je dražší investice než sem čekal. Naštěstí se mi podařilo sehnat motor, který je v o dost lepším stavu než ten předchozí. Dle mechanika měl původní motor namotáno spíš 250tis na rozdíl od 50tis na tachometru, nový by tohoto čísla mohl dostát. Po výměně se ještě projevila závada řídících jednotek. Proto jsem se obrátil na firmu Ignitech a koupil náhradu. Na podzim jsem ještě převařil padáky a vytvořil z nich dvoudílné. Demontáž je teď jednodušší a rychlejší.

Padáky jsou opět bílé, ale přemýšlím nad tím.. ta červená měla něco do sebe :)

Jestli tohle čte někdo, kdo o staré motorce přemýšlí, ale je teď k smrti vyděšen, že se mu to vysype, tak nemusí. Ano, jsou s tím starosti a výdaje, ale upřímně, stará motorka má své kouzlo. A musím uznat, že mě nic nepotěší víc, než obdiv ostřílených motorkářů.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.05.17 v 00:23 10b.

fatman
fatman napsal 15.06.16 v 14:01 10b.

Krááásná !
Jo kráásná to ona fakt je...ale...Měl jsem první 750 a šíleně mě zklamala ..
Asi to bude i tím, že už to je fakt stará motorka a tak se dost podepsali předchozí majitelé .
Strašně mě bere ten charizmatický look ( vzpomínky na Dakar přelomu 80/90tek ),ale o to víc mne zklamal projev motoru..Ale tak někomu to naopak vyhovuje.A o tom to motorkaření je
Držím palce, ať tě to moc nestojí a ať funguje!
10bodů

3neczak
3neczak napsal 10.08.15 v 18:53 10b.

Co dodat? 10 b.

jakubjezik
jakubjezik napsal 06.05.15 v 11:54

Luxusní kus. Ať ti to jezdí.

wsbk
wsbk napsal 05.05.15 v 12:35 10b.

paráda