renocar_unor

Yamaha YZF-R1 (1999)

Vlastník krAlik33
Vloženo 4.5.2015
Aktualizováno 15.11.2021

po sezone jazdenia na okruhoch s Fazerom som chcel konecne jazdit aj na dacom viac racing! Tak sme s brachom kupili tuto R1. We Rone now

První dojmy - je to super motorka, sice stara jak republika (skoro) ale jazdi sa na nej super. Jedine je to teda fakt velka zmena na okruhu, z Fazera, kde bolo jazdenie pohodlne a take lazo-plazo, tak na R1 mi zavadzia naraz pupek aby som vedel dychat, uplne iny jazdny styl to je.

Motorku bych doporučil pro - teraz asi hobikom, alebo len tak na pojazdenie!

Doplňky na motorce - padaky rutan, ochrana brzdovej packy, ladak je predrany, to musim poriesit, vzadu pero ohlins a v predu hyperpro. jo a casomiera Start od PZracing

ako som pisal, chceli sme uz jazdit obaja s brachom na okruhu, takze Fazer jazdi na okruhu dalej, ale teraz najma s brachom. Ja jazdim hlavne R1 a ucim sa a ucim sa a ucim sa. Ako som pisal, prve jazdenie na slovakii bolo vytriezvenie do reality, casy mam zatial na slovakii lepsie na fazeri, ale zas na nom citim, ze sa blizim k jeho limitom (a to je najma podvozkovo poupravovany) ale u R1 citim ze tam som vyraznym limitom ja Takze ucit sa a jazdit. Kazdopadne bavi ma to cim dalej tym viac, k comu nemalou mierou pomohlo aj posledne jazdenie v Brne s Dafitakmi! proste pecka a Brno mi sadlo. Brno nemam zmerane trandakom, na fazeri som mal odhadom 2:38 a teraz som si s R1 tam spravil osobak 2:35,8, takze super a tesim sa tam zas!
Inak je to paradna masinka, ktorej sa musim prisposobit a naucit sa ju vyuzivat ako treba!
Inak co sa tyka uprav, v podstate nic, je tam vraj podvozok ladeny, teda aspon vzadu pero Ohlins a v predu hyperpro. Motoricky nic, akurat odpojena privera. Na laminatoch, jazdi to super.
Jo a musel som kvoli tejto zmene schudnut a planujem v tom este pokracovat, a je to na jazde vyrazne citit. V zime som mal 118kg, teraz mam asi 105 a chcem sa este dostat pod 100 s tym, ze makat treba hlavne na kondicke!
Ostatne snad popridavam postupne.

Ozzy_
Ozzy_ napsal 20.01.22 v 19:25 10b.

Litas jeste dromy ? nebo uz si to zapichnul ...

krAlik33
krAlik33 napsal 24.07.15 v 16:43

jj to je pravda! on mi hned napisal, ze sas mu ozval a ze to hned zeberes, ale ze ja sem byl prvy, tak ze mi da vedet a mam sa rozhodnut, tak sem sa v ten moment rozhodel
inac pekne si to valil na tej r1!!! jaky tam mas quickshifter?

hlada03
hlada03 napsal 24.07.15 v 11:46

přesně tak, byl férovej a říkal že je domluvenej.. chtěl jsem i přeplatit ale nenechal se

krAlik33
krAlik33 napsal 24.07.15 v 11:08

Hah tak to si bol ty? Mi majitel hovoril ze ma jedneho zaujemca ked som sa rozhodoval alebo skur dohadoval kedy pro nu pojedem:) nu diky. Teraz ide podvozek teda tlumice na komplet prerobeni lebo sme zistili ze je zle poskladany. A chova sa to jaksi divne jo a uz sla raz cez strechu na slovaci. Hasan klasika

hlada03
hlada03 napsal 24.07.15 v 10:50 10b.

háh, tuhletu mašinu jsem si chtěl pořídit v únoru! ale vyfoukl jsi mi ji :D chtěl jsem z ní přeházet všechny super věci na moji R1.. 10b! ať to líce