Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník megacruiser
Vloženo 3.5.2015
Aktualizováno 3.5.2015

Designově nejpovedenější cestovní enduro na trhu s dokonalou ergonomií a podvozkem.

Kawasaki ER 6N: Méně vhodná pro cestování ve dvou.

První dojmy - Posaz jako na KLR 600, pouze pohodlnější sedlo. Díky sériovým širokým řidítkům blízko těla ideální ovladatelnost. Super tuhý podvozek, ani náznak kroucení. Spolujezdec ani náklad není vzadu vůbec cítit.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro každého, kdo hledá univerzální stroj do města, na okresky i dálnice. Díky pohodlnému sezení ani dlouhá jízda není únavná. Ve městě je motorka doslova hravá, působí asi díky pevnému rámu velmi lehkým dojmem, není nutné se s ní přetahovat. Není vhodná pro závodníky na překonávání rychlostních rekordů - maximálka je jen kolem 200 km/h.

Doplňky na motorce - Padací rámy kolem motoru, prodloužený přední i zadní blatníček, 3 kufry, laděný výfuk včetně svodů (momentálně demontovaný).

Hledal jsem relativně pohodlnou motorku na cestování ve dvou a zároveň něco s čím by se dalo pohodlně proplétat městem. Původně mě zaujala první ER6N díky dokonalému designu. Na cestování ve dvou je ale mnohem lepší Versys který má design podobně povedený a to rozhodlo.

Jízda je v pohodě až na nerovnoměrný chod motoru v nízkých otáčkách a při přechodu z brzdění motorem k přidání. Motor se občas trochu "zakucká" než se rozběhne. Připisuji to poškozeným svíčkám od biosložek které bych chtěl co nejdřív vyměnit. Motor je celkem silný, ale taky dost vibruje, pořád se snažím nějak zabránit plastům v neskutečně otravném drnčení. No ale možná je to vše normální, holt nezvyk ze čtyřválců.

Podvozek dobře filtruje nerovnosti, tam kde jezdec na chopperu skáče do vzduchu cítím já jen lehký záchvěv. Podvozek je na motorce hodně povedený.

findejs1310

matoupetr
matoupetr napsal 08.05.15 v 21:17

hezkej kousek a fakt dobrej popis máš to za 9b za 10b je ta moje

matoupetr
matoupetr napsal 08.05.15 v 21:11 9b.

hezkej kousek a fakt dobrej popis máš to za 9b za 10b je ta moje

Ladzi