Honda CB 500X (2014)

Vlastník kášakáša
Vloženo 2.5.2015
Aktualizováno 11.4.2023

2.5. 2015 jsem si ji dovezl, kupoval jsem ji při nájezdu 2 600km

Honda CBR 500R: jsem rád, že jsem si ji nevybral..motor víc sedí cb 500.. cb500x ( lepší ve všech směrech ) pohodlná
Kawasaki Ninja 300: naživo vzhled jak ccm 125, pak i výkon.

První dojmy - pěkná motorka s výkonem akorát

Doplňky na motorce - padací rám, velké plexy, hlavní stojan, velkooběmový kufr, koncovka výfuku MIVV , chránice páček - blastry, boční brašny.

cesta dumů 244Km z toho 80% po dálnici..
klidný tichy zvuk motoru, ( origo výfuk )
pohodlné sezení..
každých 500 km čistím a mažu řetěz, olej s filtrem každých 12 000 km co je napsane v servisce je moc, měním vždy po 6000
motorku servisuji sám.
jezdím spíše sportovní jízdu, spotřeba se pohybuje okolo 4.2 - 4.7 spíše 4.2
podvozek je parádní , brzdy dostačující, spokojenost.

8.3 2016
maximálka 175km/h víc nedá.. spotřeba mi nešla nikdy přes 5 litru. na motoru najeto 7 500.

11.2. 2018
stav tacho. 18000 odjel jsem Rakouské Alpy, Grossglockner, Rumunsko Fagaraš, Rakousko Solkpass, Madarsko Balaton, Slovensko Tatry, motorka už mi je slabší, ale pořád zvládá co od ní očekávám, je velice jednoduchá lehká, hravá, konstrukce motorky je jednoducha na udržování , jednoduchý a spolehlivý motor , na motorce cestuji sam + zavazadla.

29.6.2020
motor 25000 km stále bez problémů, motorový olej měněn po 6000 s filtrem , motor zatěžován na 100% , ve 24000 km byla měnena orig. rětězovka za sadu od JT X-ring

28.11. 2022
motor 33000 km výlety jen tak po ČR, na menší nákupy do města a dojíždění do práce, s motorkou jsem celkem už dlouho a ještě dlouhou určitě budu. stále mě naplnuje a splnuje mé očekávání .. na mé ježdění a dojíždění stačí a proč měnit něco co funguje .
na motorce již mám čtvrtou zadní gumu .
první originál guma z výroby myslím že - pirelli scorpion trail - nijak jsem ji nevnímal, nic moc nevydržela
druhá - Dunlop Sportsmart mk3 - guma která mě podržela od Balatonu pres rakouské Alpy jela vydřéná po drátech vydržela je to super guma.
třetí - pirelli angel gt - obstojná guma, nic čím by překvapila, ani nic čím by urazila jsem rád za tu volbu v zatáčkach držela. vydřel jsem ji na bocích do drátů.
čtvrta - michelin pilot road 4 - super guma do zatáček, má nejvetší grif ze všech gum ,motorka jde do klopky úplně sama. vydrž gumy se uvidí

na motorce jediná závada nefunkční čidlo ABS na zadním kole , zatím neřeším . uvidím co STK a popř. budu muset dát opravit.
ABS jsem nikdy zatím nepotřeboval

svíčky a vzduchovy filtr měním podle servisního plánu.

dlouhodobá spotřeba 4,1 L /100 Km laděny vyfuk mivv s tlumící vložkou, věřím , že s origo vyfukem by jezdila cca o 0,5 L méně, ale za tu radost,že pod tebou něco je to stojí. Už za ní tolik netahám, jezdím plynuleji.. 3,9 - 4,1 za méně jezdit neumím.
dálniční tempo je pro ni akorát cca 110-120 km/h

havran30
havran30 napsal 28.11.22 v 10:58 9b.

Ahoj pěkný popis jen tak dále a hlavně piš dál.

speroure
speroure napsal 08.03.16 v 21:39 10b.

Super Přeji mnoho KM bez nehod v nové sezoně :)

Lubos92
Lubos92 napsal 08.12.15 v 10:46

Ahoj; pěkná .

Mr.Dreamer
Mr.Dreamer napsal 07.12.15 v 23:23 10b.

Super volba jako první velká motorka. Moc sympatický stroj.

wsbk
wsbk napsal 03.05.15 v 13:00 10b.