Honda VT 125 Shadow (2003)

Vlastník Alldog
Vloženo 1.5.2015
Aktualizováno 6.9.2015

Krásný, menší černý chopper se vzhledem velkého stroje, padáky a spousty chromových doplňků.

Motorka koupena od FIRMA:MTT - Brno (Brno-Židenice)

První dojmy - Nejhezčí Vánoční dárek 2014 :-) Podle prodejce prý tahle máša dlouho stála, takže první přišel na řadu důkladný servis. Výměna oleje, filtru, svíček, brzdových destiček, vyčištění karburátoru, kontrola a seřízení všeho důležitého. Zima 2014/15 byla celkem mírná a pokud neležel sníh mazali jsme ven :-) Skvělý pocit z prvních jízd kolem komína. Máša přesně odpovídala tomu, co jsem jako začínající motorkář hledal.

Motorku bych doporučil pro - Podle mne je Honda VT 125 Shadow skvělá pro začátečníky nebo nižší váhové kategorie, cca lehký velter.

Doplňky na motorce - Přední padáky, nosiče bočních kufrů, zadní nosič, chromové kryty vzd. filtru, boční kryty, hlavní stojánek.

Lehký, snadno ovladatelný čopřík, spotřeba lehce přes 3 litry, takže paráda. Vzhledem k výkonu to chce často řadit a víc vytáčet motor což samozřejmě prozradí, že se jedná o malorážku. Nicméně na silnici se nejmenší Shadowka chová stabilně a přitom je snadno ovladatelná. Do zatáček jde ochotně, až jsem si občas v serpentinách nad Libří křísnul podpatky. Do terénu a na polňačku bych se na ní moc nepouštěl. Ale když jsem občas musel, projel jsem v pohodě.
Vzledem k její relativně malé váze jsou větší díry a nerovnosti na silnici občas cítit do řidítek. Zadek je v pohodě, čemuž napomáhá gigantické sedlo, které ta moje má čalouněné novou, prý buvolí kůží. Spolujezdce jsem nikdy nevezl, takže zkušenosti nula, ale spíš tuhle kočičku vnímám jako jednomístný stroj. Přesun roštěnky z baru na chatu ale určitě zvládne taky.
Na mášu jdou připevnit boční a zadní kufry, ale stabilně používám jen malý zadní. Nejsem cestovatel, takže pár krámů, co vozím pro sichr sebou, se bohatě vejde. Na kochačce v Posázaví a kolem Vltavy jsem za březen + duben najel přes 1000 km, krásně si to užil a Honda mne nikdy nevypekla, holka jedna šikovná. Jelikož jsem ale těžká váha, přecházím na větší kubaturu. A zase to bude Honda, Honda Shadow.

Tak má Hodnička nového majitele. Doufám, že mu bude sloužit stejně dobře jako mě. Přeju jim hodně pohodových kilometrů, kolama dolů!

babula
babula napsal 03.05.15 v 23:22 10b.

Rozhodně výborná volba , jak s malou , tak s velkou Shadowkou . Suchou stopu a kolama dolů . Posílám 10b

žižala.
žižala. napsal 01.05.15 v 20:30 10b.

Supr čopřík.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 01.05.15 v 18:02 10b.

Shadowka a opět Shadowka tak to má bejt

kubrt1965
kubrt1965 napsal 01.05.15 v 14:35 10b.

Krásná shodowka

BaluJarda
BaluJarda napsal 01.05.15 v 09:15 10b.

Hezká malorážka přeji pohodovou sezonu a až bude něco silnějšího,tak ohodnotím i tu novou ! Máš to za 10