Triumph Tiger 800 XR (2013)

Vlastník Wildaja
Vloženo 1.5.2015
Aktualizováno 19.5.2021

Čas pádí, čas letí, těžko ta léta vrátíš zpět :-) ...

Vloženo: 05.06.2016, Uskutečněno: 04.06.2016, Zhlédnuto: 10x

A tak i Husákovy děti dospěly do Kristových let ...

Kus práce udělané a každé projití kolem motorky mě vábilo sednout a jet .
Beru motoobleček a ještě než nasadím brýle, už vím kam pojedu .
Hostýnské vrchy to dneska vyhrály .
Nespěchám, rozhlednu Marušku u meteorologické stanice najdu lehce
... děkuji ještě jednou za tip .
Jen všude okolo je hafóó lidí a tohle ve svém volném čase nevyhledávám ,
proto odjíždím s myšlenkou ... co takhle oživit možná + - 27 let starou minulost .
Krásnou cestu směr Rajnochovice - Uhliska si užívám .
První vzpomínková zastávka na pionýrský tábor Ondráš - moc se toho nezměnilo,
aspoň s prvním pohledem .
I tak jsem se na chvíli vrátila v čase ... kdy právě tady, měla každá hodina svoji výplň a já toužila lítat jen tak po lese a dělat si třeba hráze na potůčku .
Jak ten les umí čarovat , nadechnu se z plných plic a jedeme dál .

Na další zastávku jsem zamířila nahoru kolem Klauzy na Rosošném potoce do bývalého rekreačního střediska Pilana Hulín. Tady se mi to lítání po lesích pod jakoby dohledem babičky
a dědouška dařilo báječně . Do chatky za nimi mě dohnal vždy jen hlad a nebo únava.
Ruská schovka, blbnutí na hřišti, koupání na koupališti - jak mi tenkrát připadalo veliké
a dokonce i hluboké . Procházky do městečka, toulání se po lesích,
kdy se maliny sbíraly na stéblo trávy a já jsem krátce dokonce přes mlhu v očích viděla spokojené oči mých staroušků kdykoli mě zahlídli. Všechno je pryč .

Nyní jsem se tu doopravdy bála , dýchal tu na mě pocit marnosti, rabování ...
Zničení a to doslova parádního místa, kde jsem znala každou cestičku, zkratku, louky,
Tři studánky, kapličku a Rajnošky celkově jako své boty .
Věřím, že mnoho tehdejších rekreantů má na tohle místo krásné vzpomínky jako Já .
Rozhlížím se už né smutným pohledem jako před 7 lety, kdy jsme tu byli naposledy a už tenkrát jsem si řekla, že sem nikdy nepojedu .
Teď je to čiré zoufalství, nemám odvahu jít ani pár metrů do okolí .
Za pár let to tu příroda schová nadobro a nezbude nic jen ruiny čehosi .
Nasedám, nadechnu se i tady z plných plic a vzpomínky nechávám stát před obchůdkem,
kde jsem se nejednou nachodila na zmrzku .

Možná jsem tu nahoře byla vážně naposledy , ale kolečko Rajnoškama, jejich okolím
s dohledem na Hostýnek mě ničím neodradí a pojedu tady ještě mnohokrát .

mokomido (0) napsal 09.09.2016 v 04:51

I já se vracím rád do vzpomínek,bohužel stále častěji dostávám současností nafackováno...jedeme dál

Wildaja (44) napsal 14.07.2016 v 18:06

Čmoud .. pár větami jsi dokázal říci i Ty, hodně . Musela to být hodně úsměvná podívaná ... jako bych ten tvůj culivý, načapaný výraz v obličeji viděla před očima . Děkuji Ti .

Čmoud (11) napsal 26.06.2016 v 23:08

Naprosto ti rozumim,někdy to vnímám stejně když někam přijedu kde to je už hodně zaprášené a vzpomínky vyskakují,jako tuhle ve Starém městě pod Sněžníkem kde mně chytili v jídelně jak se válím pod stolem a hledám označené stoly tou německou vránou Krásně popsané vzpomínky

adlus (20) napsal 17.06.2016 v 14:55

Charliee (0) napsal 17.06.2016 v 14:15

Tak jsem cetl...a uplne prozival...no neni nic lepsiho nez sednout na motorku a vypadnout do prirody.

Mann (1514) napsal 06.06.2016 v 07:33

Ruská schovka ? To neznám . Chvilku jsem přemýšlel jestli byl váš pionýrský vedoucí tak těžce "uvědomělý" nebo nám tady věšíš bulíky na nos v pozůstatku dětské fantazie Kolega Google to ale dokázal rozlousknout a potvrdil, že nekecáš Já znám jenom ruskou ruletu a tu z čistého pudu sebezáchovy raději nehraju

owenovic (12) napsal 05.06.2016 v 20:18

Ahojky Áji, ty se vždy tak pěkně rozepíšeš. Dobře sis zavzpomínala a tak to má i být. Dostat se někdy na místa ,kde jsme dlouho nebyli zavzpomínat, nechat se překvapit i něčím novým. Prostě den jak malovaný

DejvGSR (52) napsal 05.06.2016 v 18:48

Krásné povídání, krásné vzpomínky. Čas zastavit nejde, ale to je asi správně. Dokážeme tak rozeznat krásné od šedivého, mít vzpomínky a poučení. Občas také zabloudím... Ale vždy nakonec jedu dál.
Ájo užívej nastávajícího krásného motorkářského času.

• Lupeny na 8 hours of SLOVAKIA RING :-)

Všechno nějak začíná ... A já začnu třeba takhle :-P. Jednou si tak sedíme na patníku a sledujeme uzavřené jízdy na Brněnském okruhu. Fučí jak ďas a my si kroutíme hlavy do dálky a kecáme, jaké to asi je, zažít atmo

Typ: Dovolená
    Vloženo: 03.07.2017
    Uskutečněno: 23.06.2017
  • Žehnání motorek Švábenice 2017 . Děláme velké, ale ne l

Rok 2017 je rok " Ohnivého Kohouta", je čas zaměřit se na celek a né na detaily a podrobnosti :-). Navíc je propojen jedničkou a to je počátek - z nuly. Tedy z ničeho :-) jdeme vzhůru ... Dejme si šanci a nejen sobě :-

Vloženo: 07.05.2017
    Uskutečněno: 29.04.2017
  • Nejlepší sport, motorka a dort :-).

Tyhle dny slavíme :-D :-P. Nejen den "štěstí", první jarní den a nebo dokonce den, kdy se poučíme z chyb, které udělali jiní a sebe tak uchráníme od bolesti a utrpení (s). Je toho prostě dost, za co být vděčný.

Vloženo: 21.03.2017
    Uskutečněno: 21.03.2017