renocar_unor

Triumph Tiger 800 XR (2013)

Vlastník Wildaja
Vloženo 1.5.2015
Aktualizováno 19.5.2021

Vloženo: 29.07.2015, Uskutečněno: 26.07.2015, Zhlédnuto: 16x

Velehrad a rozhlednu Modrá asi každý zná, ale já jsem třeba nevěděla, že pár kilometrů dál je "Králův stůl" ... veliký kámen opředený mnoha pověstmi a báji.
Líbilo se mi na něm , byl vyhřátý od sluníčka a proudila z něj prima energie .
Tímto jsem se mohla spokojit, ale to bych nebyla Jáá , zajímalo mě, co to na něm vlastně je .
A když se rozběhne fantazie, tak to může být i pravda ...
Naši šikovní vědci to přeložili.
Je na něm zaneseno vrypy, piktogramy a řadou runových znaků ze středověkého futharku toto: ...
" A pamatujte si ... My křesťané, vodou pokřtěni, ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého,
stále Svrchovaní vladykové. Osedlali jsme hřbet hory Země přítelem ... ...
... co jsme tu začali, ať trvá na věky.
( Po našem ... Moravský panovník byl zvolen vladyky a převzal zemi při slavnostní intronizaci ... asi v letech 600 - 800 n.l..)
Ale ještě dříve předtím se kámen používal jako posvátné místo, určené k rituálům - obětní kámen. No a když jsem u těch kultovních míst, zajela jsem se podívat na Roštínskou kapli, kde je silný pramen dobré vody a připomnělo mi to Panenku Marii ve skále, kterou jsem navštívila loni
a má cesta směr Odry vlastně pokračuje .

Obilí je žluťoučké a voní pozdním létem, sem tam se tu střídají i lesy
a to už se blížím k hrádečku a nebo zámku " KUNZOV " . No sláva .
Stojí tu více než 100 let a bohužel bez pořádné finanční injekce, se už asi nevzpamatuje .
Je to škoda. Podle venkovní fasády byl krásný i uvnitř a člověk, který ho vymyslel a postavil,
musel mít úžasnou dětskou fantazii.
Protože o pohádkové bytosti tu není nouze a nebo se shlédl v pohádkovém zámku Neuschwanstein v německém Bavorsku .
Podle vyšlapaných cestiček okolo láká k podívání i přesto, že vypadá jak vypadá .
Mě se líbí a i těch pár fotek stojí za to .

Zpáteční cesta se mi jako vždy prodloužila , a tak když už jsem špatně odbočila,
omrkla jsem i lom Výkleky . Byla doba, kdy se mi tu líbilo, ale teď ???
voda krásná na pohled jako vždy, ale ten neskutečný bordel
co po sobě lidi zanechají. Prasata, nic víc k tomu nejde říci. Přinést, odnést a uklidit ... "po sobě". S tím má někdo velký problém .
Nu co už , vím i o jiných hezkých místech, kde tento tip lidí nechodí .

Wildaja (44) napsal 18.10.2015 v 19:13

To přece neva ... třeba se na tuto stranu pojedeš podívat někdy i do KovoZoo nebo na maják ve Starém Městě a to je odtamtud kousek . Děkuji za komentík a i já přeji jen a jen samé spokojené km .

karrr (-1) napsal 18.10.2015 v 00:32

pěkný, škoda že jsem článek nenašel spíš,na rozhledně Modrá a Salaš jsem byl cca před měsícem, ale o kameni Králův stůl jsem nevěděl
hodně šťastných km přeju

PBM2 (114) napsal 29.09.2015 v 23:10

Fakt príma počtení, jednoduše, jasně a přitom srozumitelně. Hezké fotky (jako bych tam už někdy byl, ne? ) a vidím, že ty vyjížďky taky hezky užíváš. Tak jen tak dál.

DejvGSR (52) napsal 20.08.2015 v 08:36

Ájo, koukám, že se také pěkně touláš po té naší nádherné zemičce. Pěkný výlet, krásné fotky. Je dobře, že jsou lidé, co se podělí o tak nádherná místa. Užívej neuvěřitelného i když poněkud horkého léta. Ještě nekončí

adlus (20) napsal 08.08.2015 v 00:31

Wildaja (44) napsal 06.08.2015 v 20:51

Děkuji Vám, ono to přece jen potěší, že se zápisy líbí, to se musím přiznat .
TEREYU ... kamaráde, šak to bylo vše naknap ... stihnout i vaši společnost a ty mi taky písni co je nového v Jeseníkách , když už jste tam zamířili a toulali se od nás dál .

TEREYU (0) napsal 03.08.2015 v 22:24

Jeste ze te Ajo mam,kde se priste podivam...krasne napsano jako vzdy...jen tak dal...

Zub47 (2) napsal 02.08.2015 v 20:43

aji ti zavidim ja k vuli pracovnimu vytiženi teď nemam na bika čas

JirkaMetal (1) napsal 02.08.2015 v 18:04

Moc pěkně jsi to nafotila

snorhule (0) napsal 02.08.2015 v 17:58

moc pěkné

Fuhrer_cz (0) napsal 01.08.2015 v 08:38

Tuareg-Tengai (1) napsal 01.08.2015 v 07:31

Nádherný kout země takové mýsta vyhledávám taky , suprová inspirace kam se jet kouknout tak at se daří při objevování takových míst

owenovic (12) napsal 31.07.2015 v 18:11

Zase na jedničku moc pěkné místo

Wildaja (44) napsal 31.07.2015 v 10:44

Děkuji Vám i za fotky ... a že je tolik cestiček k lomu jsem netušila ... přece jen nejsem místní, ale to Vy vlastně taky ne . Takže každý jsme dostali ... jakoby štafetou ( vzal mě tam, vezmu tě tam) tu svoji cestu od jinud. Vy cestičkami a já klasicky od cesty .

SonyLee (5) napsal 30.07.2015 v 21:30

Pěkný fota i čtení

-Jandys- (16) napsal 30.07.2015 v 21:04

Holka tož ti sem taky přilepím jednu z lomu ,co já vím dostat se do něj jde asi 3-4.cestami možná i více, no pro "naše endura" asi ty 3. Akorát asi před 10.dny co já tam byl jsem moto fakt nechal u závory a 20.kč dal hlídači,nebyl jsem sám ale i s klukama a více moto by asi už hodně pobuřovalo

Mann (1500) napsal 30.07.2015 v 19:29

Rádo se stalo Hlavně, že jsme se pobavili

Wildaja (44) napsal 30.07.2015 v 17:50

Ty poslóóché , opravdu tu chybí rozřechtanější smajlíci . Dnes jsem se fakt nasmála a Typische Frau určitě jsem , neboj se nic ... a "Děkuji Ti" .
P.S. moto máš moc pěknou .

Mann (1500) napsal 30.07.2015 v 14:31

Už na mě šly mrákoty, že nejpotřebnější díl tvého nového motocyklu je zpětné zrcátko . Ale zachraňuješ to v hodině 12.00 /poslední větě/ jinak bych musel napsat "Typische Frau"

Wildaja (44) napsal 30.07.2015 v 13:22

Ach táák , tak to jsem vedle jak ta jedle . Tohle samozřejmě vím , i že si mám umývat ruce, ale tahat ho po kapsách i s česnekem ?? . To nevím, nevím a asi bych v nich neměla ani místo.
Znáš to ...mobil, rtěnka, hřeben . Dělám si legraci . Ale mobil + doklady a sem tam žvýkačky to ano , to po kapsách nosím.

Mann (1500) napsal 30.07.2015 v 13:15

Ájo, Ájo tobě babička neříkala , že jako poctiví křesťané se musíme se před každým jídlem řádně pomodlit. K tomu je krucifix potřebný

Wildaja (44) napsal 30.07.2015 v 13:08

Říkáš účes na Alberta ???. To nedám .
Zůstanu u své klasiky , ono stejně stačí, aby foukl pořádně vítr nebo co si matka příroda a nebe vymyslí a je to . Pak na můj účes nejsou ani kategorie , natož móda .
Česnek v kapse , dobrá a ten krucifix jsi chtěl na co ??? Ať vím ...
... taky jen tak pro sichr .
TatíkPé ... děkuji .

Mann (1500) napsal 30.07.2015 v 12:31

Třeba by měna účesu až tak nevadila, střih "Albert Einstein " prý teď jde do módy

A zuby na topinku nemám ale nějak si ten česnek v kapse sám pro sebe přijatelně zdůvodnit musím ne

tatíkPé (9) napsal 30.07.2015 v 12:12

O5 fajne počteníčko a super fotky . No a lidi? S lidma to jde z kopce, vesměs po sobě uklidit neumí !!!

Wildaja (44) napsal 30.07.2015 v 11:42

houštím ???, sem tam projedu a pozměnit mi účes ??. To bys mě musel někdy vidět po ránu ... . To bys pak přemýšlel, odkud jsem přijela ... radost pohledět .
Ty máš na topinku zuby ??? i na to je kolikrát potřeba odvahy .

Mann (1500) napsal 30.07.2015 v 10:51

Výbavu na upíry ale kdepak ..., já má pro strach uděláno To jenom kdybych náhodou dostal chuť na topinku
Po skalách určitě ne, ale malým houštím občas ano Nedoporučuje se ovšem sundávat helmu, jako ženě by ti to mohlo lehce pozměnit účes

Wildaja (44) napsal 30.07.2015 v 10:47

česnek a krucifix ??? co tě k tomu vede ??? . To už máš výbavu na upíry .
Ty nehledám, tak nestraš .
Obětní - krevní rýha nebyla pro zlé účely ... ale něco ve stylu ... darujeme zvíře za dobrou sklizeň, ať odejde mor a podobně . Nebo ... že by kanibalismus ?? ten u nás přece nebyl .
Jooo a ten lom ... no dobře .
Zapomínám, že vy se svými motorkami hépete po skalách jak kamzíci .
Tak beru zpět .

Mann (1500) napsal 30.07.2015 v 10:27

kuk

Mann (1500) napsal 30.07.2015 v 10:26

Chřiby tu, Odry tam ? Já bych to spíše nazval "Nový epochální výlet Wildaji, tentokráte do xxx. století O kamení vím, ale o jeho významu v minulosti už nikoliv Nejvíce mé pozornosti ze všech symbolů přitahuje krevní rýha. Člověk ani netuší kolem čeho kolikrát chodí Nějak pociťuju silnou potřebu rozšířit povinnou základní výbavu motorky o krucifix a minimálně dva stroužky česneku do každé kapsy - pro sichr Našinec nikdy neví ...
P:S: K vodě se s motorkou dostaneš, ale z jiné strany a trošku adrenalinově krpálkem dolů, krpálkem nahoru a šup - už jsi tam

Wildaja (44) napsal 30.07.2015 v 09:19

Děkuji Vám za komentáře ... doufám, že všech fotek, protože hon na selfíčka není nic pro mě .

Jandys ... odpadky tam byly vždy, i přesto, že tam stával vždy kontejner. Teď jsou tam i lavičky a budka s občerstvením. Je to už hold místo hodně profláklé a ten, pro koho je to byznys , toho okolí moc asi nezajímá. Odpad stojí prachy a ty by se mu v tom případě točili i jinak .
A Ty nevím, nevím , jak dojedeš až k lomu, je tam závora a nikdo si to nedovolí objet.
A navíc v sezónu se tam minimálně dva - tři roky platí i parkoviště, takže by Ti před nos dali Stop .

Předchozí
1 2
Následující

• Lupeny na 8 hours of SLOVAKIA RING :-)

Všechno nějak začíná ... A já začnu třeba takhle :-P. Jednou si tak sedíme na patníku a sledujeme uzavřené jízdy na Brněnském okruhu. Fučí jak ďas a my si kroutíme hlavy do dálky a kecáme, jaké to asi je, zažít atmo

Typ: Dovolená
    Vloženo: 03.07.2017
    Uskutečněno: 23.06.2017
  • Žehnání motorek Švábenice 2017 . Děláme velké, ale ne l

Rok 2017 je rok " Ohnivého Kohouta", je čas zaměřit se na celek a né na detaily a podrobnosti :-). Navíc je propojen jedničkou a to je počátek - z nuly. Tedy z ničeho :-) jdeme vzhůru ... Dejme si šanci a nejen sobě :-

Vloženo: 07.05.2017
    Uskutečněno: 29.04.2017
  • Nejlepší sport, motorka a dort :-).

Tyhle dny slavíme :-D :-P. Nejen den "štěstí", první jarní den a nebo dokonce den, kdy se poučíme z chyb, které udělali jiní a sebe tak uchráníme od bolesti a utrpení (s). Je toho prostě dost, za co být vděčný.

Vloženo: 21.03.2017
    Uskutečněno: 21.03.2017