Triumph Tiger 800 XR (2013)

Vlastník Wildaja
Vloženo 1.5.2015
Aktualizováno 19.5.2021

Je úžasná, umí se rozletět kupředu s neuvěřitelnou lehkostí a motor vztekle piští, pokaždé, když ji chcete brzdit.

Motorka koupena od pohodového chlapíka - On chtěl prodat a já koupit.
Moje rychlost vzala šanci druhým .

Triumph Tiger 800 XC: ona vysoká a nebo já malá, už ani nevím, ale dohromady to nešlo.

První dojmy - Jediná, která mě oslovila tak moc, že s ní píši historii a postupně si ji dotvářím k obrazu svému.

Motorku bych doporučil pro - ... má své příznivce, ale z této se stala na pár úžasných let ... limited edition Wildaja :-D.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti - bezvadná věc, vyšší plexi ochrání líp menšího jezdce, přídavná světla, přimazávání řetězu - no ... je to na dlouhou, názorovou řeč .
Systém ABS, za mě super mašinka ( už mám i vyzkoušeno a pocitově ... není to člověk ... neselže kvůli blbé náladě, starostem doma a nebo ze zbrklosti ).
Reflexní polepy ... krásná fantazie, která jela na 117% už na podzim ... reál přišel na řadu,
až když moto stála na chodbě . Koupila jsem i "klofátko", které nesmělo chybět
... dodalo motorce ten správný, osobitý vzhled .

Padací rám chrání jen motor, takže dokoupím jiný, aby bylo chráněno to, co potřebuji .
Při otáčení na místě o 360 stupňů (tzv. tangu) mám pocit, že to boční hliníkový stojan nevydrží . Staré dobré železo nic nenahradí .

Mám ji už měsíce, kdy ji s radostí poznávám a na její váhu si postupně zvykám,
... i když vím, že přijdou situace, kdy budu zlá a klít.
Ale snad mi to odpustí a já se budu snažit svoje špatné návyky hodně otupit, nebo ještě lépe ... odnaučím se je .

Po zimě na mě čekaly studené gumy, pýcha a chuť se předvést.
To vše se děje a neodmyslitelně patří k motorkám ... naštěstí cítím respekt, který tlumí mé obrovské nadšení, ale i tak mám smajlíka v kebuli .

Do zatáček padá sama, díky širokým řidítkům s parádním rejdem a na každé přidání / ubrání plynu reaguje přesně a bez jakéhokoli cukání, což oceníte ve městech, kolonách, hledání.
- Úzké, nastavitelné a pohodlné sedlo jezdce je výhodou při cestování.
- Ze stupaček jsem sundala gumové nášlapy . Myslím, že je to tak lepší a jízda ve stoje je jistější
... i díky enduro botám, kvůli kterým jsem musela upravit řadící páku .
- Zrychlení má tak energetické, že to člověk musí mít v hlavě srovnaný,
přece jen ti koníci poznat jdou .
- Spotřebu postupně snižuji a gumy Pirelli Scorpion Trail sedí bezvadně.
Jsou měkčí a vyrovnávají nerovnost našich silnic na 1-ku. Což je vítáno .
- Jedno mínus ale pociťuji často .
A to výstražné blinkry ... ty mi chybí, jak při poděkování, tak i v kolonách.
Těch je opravdu škoda .
- No ... a jak jde čas, nepřišla jsem na to, proč kdejaká běžná věc, nutná ke správné funkci motorky je o 50% dražší než na jiné motorky ... asi kouzlo značky nebo co .
***
Tímto " Děkuji ", pár super človíčkům, že do toho šli se mnou a nebáli se .
Povedlo se Nám to !

" Můj život, moje rozhodnutí, moje motorka " .

***
Tento měsíc (květen 2015) uzavírám setkáním báječných lidí z BNM ,
kteří nám na profesionální úrovni ukázali co a jak :-D.
(A nejen oni, i pár jiných mě oslovilo a donutili mě zhodnotit pár věcí, což stálo za to).

Jaro Černý ( nejúspěšnější slovenský jezdec a mnohonásobný Majster Slovenska v různých kubaturách) poradil a vychytal mé chyby.
Vlastně navázal na to, co mi poradil už Lukáš Pešek v Brně .
Podařilo se mu na nás přenést ten krásný pocit,
kdy slovo " užít " si každou jízdu na svojí moto s úsměvem a nadšením jde ...
... uměla jsem to i dřív, radost mám, už když beru motoobleček , ale teď je to jiné , " LEPŠÍ ".

Bylo nás pět .

Jaro Černý ... patří mu moje "velké" DĚKUJI

Jsem ráda, že se našli prima sympaťáci, kteří chtějí své kvality i omyly předávat dál .

CB1000R
CB1000R napsal 15.01.24 v 14:37 10b.

Casie
Casie napsal 29.03.17 v 13:22

Zdravím, vybírám si motorku a tyger 800 asi vede jenže ji nemám osahanou a bojím se že bude při manipulaci v terénu těžká nebo že nedosáhnu pohodlně na zem a dostala jsem typ na vás že ji máte a navíc nejste daleko ode mě . Tak jsem se chtěla na tento stroj trošku poptat na zkušenosti ( trošku osobněji na výšku a jak dosáhnete) dík

Eddie75
Eddie75 napsal 07.03.17 v 16:35

Ty jo, tak ty už máš takovouhle velkou bestii... Je to super stroj, tak ať se ti s ní daří!

boban.
boban. napsal 13.11.16 v 21:43 10b.

super motorka i na cestování aje vidět že pilota to vyloženě baví

Pedl
Pedl napsal 10.06.16 v 23:10 10b.

Jde vidět, že jsi zaláskovaná