Honda CB 550 (1977)

Vlastník Taliján
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 27.1.2019

Asi krize středního věku :-/ . Hledal jsem starou klasiku. Obliknout si rifle a koženici a bez nejaky velky přípravy se svézt se pár kilometrů. Na Ducati 1198s bez kombinézy nelezu.

Motorka koupena od FIRMA:YoungTimerMoto.cz (Bílé Předměstí - Jirka Hladík umi naslouchat potřebám nám pacientů, kteří už přijdou rozhodnuti a chtějí jenom slyšet rozumný zdůvodnění svého nerozumného činu ☺ koupit starou motorku, kterou vlastně ke každodennímu fungování nepotřebují. Ne beze srandy, byl jsem naprosto spokojeny a sám mám pocit, že se na něho můžete bez problémů obrátit.

Triumph Bonneville T100: důvod neuveden
Triumph Thruxton 900: ten se mi bude líbit porad a taky na něho jednou dojde

První dojmy - Porušil jsem svoje základní pravidlo, že motorka má mit maximálně 2 válce a být vyrobena v severní Itálii. Koupil jsem tuhle CB se 4 hrnky. Je to model F2 s uvedením Super Sport v názvu. Takže mám velký očekávání, co znamenalo v roce 77 Super Sport ☺☺ Dojmy? Jedním slovem paráda. Má to obutý užovky na vysokých kolech, takže to do zatáček padá až moc ☺. No ale dámy a pánové každému bych doporučil si vyzkoušet ten pocit oživení motoru klasickou nakopávačkou. OK, má to sice startér a sitič, ale ten použiju jen na studený starty. Když to jenom jde, tak si CB nakopnu mauálně.

Motorku bych doporučil pro - 40+ a zatím jako druhá motorka na slunečný sobotní odpoledne.

Doplňky na motorce - koncovka Sito v provedení černý chrom a odinstalovany centrální stojan

Na recenzi je ještě moc brzy, ale určíte ji sem přidám.
Strašnej rozdíl je, když pak skočím na Ducati 1198s, na ní to jde všechno nějak samo. Zasunu klíček, samo si to nasaje, ťuknu o startér a pokud je v dobrý náladě baterka, tak se ji podaří protočit ty 2 velký Ducati hrnky a jede se. U CB je nutný udělat vic postupných kroků, který už většina z nás se svojí motorkou neabsolvuje . Zasunu klíček, pustím kohoutem benzin bud na plno nebo rezervu, dám sytič, zapnu zapalování, ťuknu o startér. Případně opakovat, pokud se napoprvé nezadaří. S teplým mo torem je to jednodušší a jde to kick pákou.

motovlk
motovlk napsal 05.12.20 v 10:39 10b.

Nádhera. Stará klasa jako nová.

Alceste
Alceste napsal 25.03.19 v 20:34 10b.

Nádherná legenda ve skvělém stavu

O.N.E.
O.N.E. napsal 02.10.18 v 23:58 10b.

Tak to je paráda

vwlasta
vwlasta napsal 22.11.16 v 18:54 10b.

Tož pěkné strojek

veteiks
veteiks napsal 15.10.15 v 12:22 10b.

Moc hezký stav a barva, supr