BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 10.6.2020

27.-28.6.2020 - XXI. sraz DR BIG - chata Horalka - Sněžné v Orlických horách

Vloženo: 29.06.2020, Uskutečněno: 29.06.2020, Stav tachometru: 99024 km, Zhlédnuto: 161x

V sobotu ráno jsme dorazili na smluvené místo - Benzinu v Jihlavě, kde jsme se potkali s Martinem a vyrazili na sever do Orlických hor. Na sraz nás pozval kamarád Jirka, a to i přesto, že nevlastníme ono kultovní kladivo - Suzuki DR 800 Big ! Proč kladivo ? Big má největší jednoválcový motor, který se kdy do motorky dával. Cestou jsme nedělali žádné velké zastávky, v plánu bylo dojet na místo ještě před obědem, neboť ve 12 hodin se vyjíždělo na společnou vyjíždku. Z minulosti víme, že Jirka trasy plánovat umí, právě proto jsme se chtěli vyjížďky zúčastnit. Stihli jsme to ! Dojeli jsme na místo srazu - chatu Horalka, postavili stany a akorát se vyjíždělo. Trasa vedla podél hranic směrem na jih, projeli jsme kolem nádherného kostela v Neratově, Zemské brány, Pastvinské přehrady a zastávku udělali na Kašparově chatě u Petroviček, kde jsme se občerstvili. Cestou zpět jsme měli zastávku u menhirů v Říčkách. Odtud jsme se vraceli zpět. Bylo to moc příjemných 170 km. Po návratu jsme neodolali a šli na krátký vyhlídkový let vrtulníkem, byl to pro nás nový a nutno říct, že příjemný, žážitek. Večer jsme si poslechli Vojtu Vlasáka, který nám povyprávěl o své 4-měsíční cestě na Bigu do Japonska (před 14 dny na Černé Louži jsem už nějak neudržel pozornost ? ). Ráno jsme pobalili a protože jsme spěchat nemuseli, zajeli jsme se podívat na pevnost Skutina. Odtud jsme popojeli na kafe na krásné náměstí, které mají v Novém Městě nad Metují. Odsud jsme se už otočili k domovu, tedy pomalu, s několika zastávkami. První a náhodná byla rozhledna Anrlův Chlum, ke kterému jsme se parádně svezli serpentinami s kvalitním asfalem. U Nového Města na Moravě jsme se zastavili mrkli na přírodní rezervaci Vávrova skála, v Novém Městě na Moravě došli na výborný oběd do restaurace Kozlovna - U dvou koček. Pak jsme zvládli mrknout na motokrosovou trať v Dolních Heřmanicích. Poslední zastavení bylo u kostela svatého Gotharda a Nanebevzetí Panny Marie v Budišově. Ten je zajímavý tím, že má na věži druhou největší otočnou korouhev na světě. Tady jsme se rozloučili s Martinem a dotáhli to domů. Počasí vyšlo skvěle, zapršelo nám jenom v době přednášky, kdy jsme byli v sále a potom později, když jsme zalehli do stanu, takže ideální stav. 600 slunečných kilometrů bylo bonusem. A to mi ještě pár kilometrů před barákem padlo krásný číslo. Brzy budeme slavit výročí - první stovečku ?
PS: Příběh knížky Cesta za sluncem, kterou mám spoustu let a podívala se až do Maroka do oázy Cafe de Sud (bohužel nikoliv se mnou) a napsal jí před mnoha a mnoha lety právě onen pořadatel - Jiří Světelský, se posunul zase o kousek dál a to tím, že mi do ní Jirka napsal krásné věnování. Takže Jiří, díky za to, a za perfekní sraz dvojnásob !!

Kompletní fotogalerie zde : https://hofi01.rajc..._v_Orlickych_horach/

SlimM (14) napsal 01.07.2020 v 13:22

Skvěle! Hezky to děláš.

1 reakce

hofi01
hofi01 01.07.2020 v 19:50

Díky

Milan1963 (65) napsal 29.06.2020 v 17:55+1

Krásný výlet ! Tu oblast trochu znám, je tam hezky.

• 12.-14.6.2020 - 3. Moto-klábosení na Louži

V kempu Černá Louže na Liberecku se o víkendu konal moto - sraz 3. Moto-klábosení na Louži. Téměř to tam neznáme, navíc spoustu známých se tam chystalo také, krásných cílů v okolí moc, takže důvodů proč vyrazit na víkend

Typ: Sraz
    Vloženo: 14.06.2020
    Uskutečněno: 14.06.2020
  • 30.5.2020 - Šiklův mlýn - MČR Enduro

Dnes byla na programu dne návštěva Šiklova mlýna, kde se konalo Otevřené mistrovství České republiky enduro a cross country open. Cestou jsme si udělali jenom zastávku na fotku za Brtnicí u vysílače a v Ostrově nad Oslav

Vloženo: 30.05.2020
    Uskutečněno: 30.05.2020
  • 24.5.2020 - pískovna Jindřiš, Horní Cerekev, lom Čenkov

Dneska jsme se nemohli rozhoupat, nakonec jsme se ale překonali a sedli na GéeSa. Vzali jsme to srdcem České Kanady, okolo Bizon ranče v Rožnově na pískovnu v Jindřiši, kde jsme dnes byli vůbec poprvé. Moc pěkné místo, m

Vloženo: 24.05.2020
    Uskutečněno: 24.05.2020