BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 24.3.2024

Vloženo: 29.05.2019, Uskutečněno: 25.05.2019, Stav tachometru: 84060 km, Zhlédnuto: 12x

Opět po roce jsme pozvali pár známých a kamarádů na takové malé setkání k nám. První dorazil v pátek Jirka s Danou, chvíli po nich Miloš s Martou a poslední Jirka s Janou.. Radek s novou paní a Piotr s Aškou dorazit nemohli, Jarda s Evou měli jiný program - Eva léčila rány po úrazu a Jarda jel na Euro Bike Fest do Pasohlávek. Páteční večer jsme poseděli, poklábosili, popili. Na sobotní den jsme pro všechny přichystali vyjížďku do Rakouska k Dunaji. Přes Slavonice a Maříž jsme vklouzli do Rakouska a valili směr Zwettl, kousek za Rappottensteinem u obce Pehendorf jsme zastavili na prohlídku přírodního muzea soch ze železného šrotu - to bylo první plánované zastavení. Odtud začala ta pravá legrace. Krásné silničky a zajímavé vesnice a výhledy. Od Dimbachu do Greinu je motorkářský ráj, luxusní zatáčky až dolů k Dunaji. Vyjeli jsme nad Grein na rozhlednu Gobelwarte, po vyšlapání několika desítek schodů jsme byli odměněni fantastickým výhledem na malebnou krajinu kolem Dunaje, ale i pohledem na Alpy. Další zastávka byla sotva pár kilometrů v obci Sarmingstein - Gasthaus Strudengauhof, kde jsme si dali dobrou kávu a něco lehkého k jídlu. Podél Dunaje vyhlídkou jsme dojeli do údolí Wachau, kde jsme to ve Weißenkirchen in der Wachau vzali doleva nahoru do vinic a na oblíbeném vyhlídkovém místě se pokochali tou nádherou. Předposlední zastávkou byla přehrada Ottenstein. Odtud už jsme zamířili pomalu po vedlejších cestách k domovu. Poslední zastávkou byly Slavonice, kde jsme udělali závěrečné fotky z výletu. Doma na nás čekala vychlazená Plzeň a výborné maso na grilu, které pro nás Alča přichystala. Bylo to luxusní. Opět jsme pokecali. Ráno jsme se postupně se všemi rozloučili a zůstali opět sami. Nakonec se cestou z Euro Bike Festu zastavil na kafe i Jarda, tak jsme chvíli poklábosili. Bylo to super. To pěkné vždycky rychle skončí. Jsme rádi, že jste přijeli a mohli jsme s Vámi všemi pobýt. Díky a snad zase za rok u nás..

Kompletní fotogalerie z víkendu zde : https://hofi01.rajc..._nas_Grein%2C_Wachau

Ladinzx10r (0) napsal 01.06.2019 v 20:52

O té přehradě v Ottensteinu ani nevím ?

seveřan (0) napsal 30.05.2019 v 21:45

móc pěkný, supr výlet asi se tam budu muset podívat

Petr_TA (29) napsal 29.05.2019 v 20:49

Díky za super tip na vejlet
Je vidět že si to umíte užít
Tento kraj je fakt suprovej ...

• 6.4.2024 - toulání Českou Kanadou a Třeboňskem

Předpověd počasí slibovala 25 stupnů a sluníčko a tak jsme skočili do sedel Baworáků a vydali jsme se na první letošní potulku na velkých motorkách. Bylo to neplánované, takže jsme se tradičně nemohli rozhodnout za ano,

Vloženo: 07.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • 28.9.-1.10.2023 - 18. sraz MotoRoute 2023 s odskočením

Ke konci září je pro nás již tradicí účastnit se setkání příznivců magazínu MotoRoute, přitom ještě v úterý nebylo jasné, jak nakonec pojedeme, protože Alči GS shořel alternátor a mojí Stovečce se vysypal startér. Nakone

Typ: Sraz
    Vloženo: 05.10.2023
    Uskutečněno: 05.10.2023
  • 9.-10.9.2023 - Šumava Tour VIII.

V sobotu jsme vyrazili na Šumavu, kde jsme se měli setkat s Kubrtem a Lucií. Prvních 90 kilometrů jsme jeli naší krásnou Českou Kanadou a pak jsme se napojili na šotolinové cesty, po kterých jsme dojeli až do Třeboně. Bo

Vloženo: 11.09.2023
    Uskutečněno: 09.09.2023