Yamaha YZF-R6 (2001)

Vlastník Ondra-R6
Vloženo 26.4.2015
Aktualizováno 26.4.2015

Krásná, zachovalá, nepadená a hlavně svižná sportovní motorka.

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem dřív jezdil na Fazeru a na sportu tohoto výkonu jsem nikdy nejel tak sem byl dost v očekávání. Po pár kilometrech a zahřátých pneumatikách mě jízda začala velice bavit první projížďka měla asi 350Km. Nemám velký problém s ní jet i delší trasy.

Jak sem již psal, dřív sem jezdil na Yamaha Fazer FZ6 r.v. 2004. Byla to moje první "dospělá" motorka. Jezdil sem na ní 3 roky a s přítelkyní jsme na ní jezdili co se dalo. Ačkoli mě Fazer ničím nezklamal strašně mě lákala R6. Fazera sem tedy dal přítelkyni a sám si koupil tuhle krasavici. Od té doby jezdíme spolu ale každý na své. Při koupi měla přední pneu KO a řetězovka taky nebyla optimální. Dojezdil sem na ni sezonu 2014 a přes zimu jsem vyměnil pneu ( Mischelin Pilot Road 3) a vyměnil komplet retězovku od DID. První pocity jsou parádní, motoricky ač je to karburátor jde skvěle za plynem a na nových pneumatikách mám větší jistotu. I když mám 189cm tak mě to na ni nijak nelimituje a nevadí mi ani delší trasy. Jasné, že nejlíp se motorka cítí na hezkých cestách v zatáčkách. Naopak městský provoz na kostkách a nebo čínské silnice " samajama" je za trest.