Piaggio Fly 125 (2014)

Vlastník alfonzo
Vloženo 24.4.2015
Aktualizováno 24.4.2015

Jsem na italský design, takže skutr od japonce nepřicházel v úvahu, ani kdyby mi při jízdě masíroval záda...
Mám jí od června 2014. Čistě v serii. Rozhodoval jsem se mezi bílou a černou. Nakonec při živém srovnání vyhrála černá. Je barevně ucelenější.

Aprilia SR Motard 125: Nemá vstřikování
Vespa GTS 125: Mimo můj rozpočet :-)

První dojmy - Jelikož měřím, 186 cm, potřeboval jsem něco, na co bych se vešel. Naštěstí zkouška proběhla OK. Nový 3 ventilový motor tahá statečně na 125. Kufr veliký na ve své kategorii. Viditelnost na budíky je dost tragická. Vždycky musí člověk ohnout hlavu dolů a nesleduje silnici.

Motorku bych doporučil pro - Komukoli, kdo se potřebuje levně někam dostat. Nemusí to být motorkář.

Doplňky na motorce - žádné

Za necelý rok mám najeto 2500 km. Když je počasí, je denně v provozu a jde z ruky do ruky.
Vážím 80 kg. Motor má překvapivě zátah, když se spolujezdec na červené nedrží a řidič dá plný. Má spolujezdec co dělat, aby nepřepadl. Zrychlování do 80 km/h je svižné. mimo město se drží 100-110 km/h. 114 km/h je omezovač a v moto škube. Což by vyřešil variátor od malossi. Hodnoty jsou tachometrové, ne GPS.
Spotřeba cca 2,8 L- jezdím pořád plný plyn. Skutr dobře brzdí motorem.
Servis po 5 tisících, co vám ale nikdo neřekne je, že moto má palubní počítač a to si hlídá km. Takže i když si doma vyměníte samy olej, stejně musíte do servisu, aby skutra napíchli na diagnostiku a smazali servis!

Sedadlo řidiče je široké a pohodlné. Díry nejsou problém i s malými kolečky. Oproti aprilce SR 50 factory je to jako peřinka
Pozice spolujezdce tak růžová není. Nohy má vysoko, takže za 10 minut mám křeče v tříslech. Sedadlo malé a tvrde jako na super sportu. Zadní tlumiče hned pod zadkem, a ty měkké už nejsou.

Přístrojová deska je analogová + digi hodiny. Nemá denní počítadlo km. Palivoměr na nule je ještě ok. Jak padne ručička pod nulu, začíná rezerva. Na přístrojovou desku není vidět za jízdy. Jezdec musí celou hlavu sklopit dolu.

Prostor pod sedačkou je super + přídavná schránka před nohama. To je leda tak na lékárničku. + mezi nohama řidiče je háček na tašku a rovná podlaha.

Pneu jsou čínské CRS, ale kupodivu drží dobře. Jen když je studená silnice je to dost divoké.

Přední brzda kotoučová- super
Zadní bubnová- ta je spíš na dobržďování.

melowny21
melowny21 napsal 22.02.16 v 15:10 10b.

Fly je parádní kousek. Sám ho mám a jsem spokojen. Za 8 měsíců v provozu (v lednu nejezdím :D) najeto 4600 km.
Přeji spoustu km bez nehod.