Honda VFR 800X Crossrunner (2015)

Vlastník jets
Vloženo 19.4.2015
Aktualizováno 22.4.2018

Vloženo: 03.08.2015, Uskutečněno: 03.08.2015, Stav tachometru: 9500 km, Zhlédnuto: 10x

tak jsem dnes položil moji motku . Na totálně debilní tupé křižovatce v Břeclavi, kde semafory plánoval totální dement a je tam nehod jako máku. Dokonce vloni jeden smrťák . Vyjížděl jsem z vedlejší cesty a odbočoval vlevo. Bohužel semafory na sebe nenavazují a řidiči jedoucí po hlavní z 90% ucpou křižovatku i když vidí že už z ní neodjedou. Takže z bočních cest se vjede do křižovatky, musí se počkat až odjedou ti co tam nemají co dělat a teprve potom se může jet, jenže to už bývá zase zelená na hlavní takže zmatky nad zmatky pořád. Stál jsem za autem a dávali jsme přednost protijedoucím autům jedoucím rovně a vpravo, no a když jsme konečně měli volno tak jsme se rozjeli, já se podíval doprava aby mě nesejmul někdo z hlavní, kteří už měli zelenou a samozřejmě jeli, no a v tom to ten přede mnou zašlápl a zastavil. Prej mu tam někdo vjel. No a já to napral do něj. Trefil jsem ho levým padákem na jeho pravý zadní roh, chudák, má tam min 10 cm prohlubeň v plechu, no a já se odporoučel na pravou stranu k zemi. Stihl jsem ještě z motorky "seskočit" a zbrzdit její pád na zem, ale i tak to odnesl pravý kufr - je prasknutý. Padák se nárazem zatlačil dozadu do chladiče + jsou odrané všechny možné plasty. No budou mít ze mě v pojišťovně radost... Při představě že bych neměl padák a vzal to auto svým kolenem si říkám že to dopadlo ještě celkem dobře.

jets (522) napsal 03.08.2015 v 22:15

to Sete - on asi primárně není konstruovaný na náraz zepředu dozadu ale spíš z boku... I když, při pádu asi dostane ránu z boku, ale ten pohyb dozadu tam taky bude. Těžko říct, doufám že takový pád já už testovat nebudu . Ten padák je podle mě nehnutý, ale viditelně je ohnutý šroub na kterém to drží, uvidíme až to rozeberou.

to lopata75 - to že je ucpaná to je k vzteku, ale to sladění křižovatek je na zbláznění. Speciálně křižovatka u Lidlu je totální katastrofa, ale to je na dlouhé psaní. Celkově je to tu špatné, na některých křižovatkách při odbočení vpravo mají přednost cyklisti a na na některých auta, šipka přednosti jízdy vlevo je tu ne na konci cyklu jako všude jinde, ale na začátku, takže auta odbočující vlevo nemají včas křižovatku opustit. Navíc u Lidlu je to ještě tak moudře že auta mají zelenou šipku vpravo pro změnu zase na konci cyklu, takže ti co odbočují vlevo musí ještě čekat na tyto, ale to už na hlavní auta jedou. Tato křižovatka je opravdu psycho jak píšeš

lopata75 (111) napsal 03.08.2015 v 21:53

Přes Břeclav jezdim na Slovensko a projeti mesta je největší psycho na cestě...

Sete (36) napsal 03.08.2015 v 21:48

Ten padák v SW-Motech teda moc dobře nevymysleli, když zničí chladič, který by normálně přežil bez úhony. Bohužel se takových na trhu najde dost...

• pojistky

Po vzoru Afriky jsem se rozhodl udělat pořádek v elektrice u CR. Je to krásné, když po celoodpolední práci zmizí milion drátů u baterie, všechno schováte, zapáskujete a potom zjistíte, že jste na jeden kabel zapomněli :-

Vloženo: 04.10.2017
    Uskutečněno: 04.10.2017
  • nejvýchodnějsí bod Evropy

tak jsem se byl s kámošem projet po Rusku na nejvýchodnější bod Evropy (ústí řeky Baydarata), kam jsme nakonec z objektivních příčin (opili jsme se jak dogy s novými kamarády z místního motorkářského klubu a ztratili jed

Typ: Dovolená
    Vloženo: 19.06.2016
    Uskutečněno: 19.06.2016
    Tachometr: 220000km
  • praknutý olejový chladič

při jízdě se mi krásně pokryla helma, bunda a celý levý bok motorky olejem. Příčina - prasknutý olejový chladič. Uznána záruka a mění se v režii Hondy

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.05.2016