Honda XL 125V Varadero (2001)

Vlastník Kevin110
Vloženo 9.4.2015
Aktualizováno 9.4.2015

Jedná se o celkem známý stroj. Pohonnou jednotku tvoří dvouválec do V s obsahem 125ccm. V segmentu motorek do 125ccm se jedná asi o největší stroj, který můžete koupit.

První dojmy - Moje první dojmy z jízdy byli samozřejmě fascinující, jelikož se jedná o mou první motorku. Vzhledem k mé výšce blížící se ke 2 metrům je to jeden z mála strojů na který se celkem dobře "poskládám".

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro vyšší typy lidí, kteří se chtějí svést v pohodlí a komfortu a ne ležet celou dobu nádrži.

Doplňky na motorce - Na stroji mám nové širší řidítka díky kterým se zlepšila odezva od předního kola. Také mám laděný výfuk Leo vince X3.

Tento stroj jsem si vybral na základě doporučení instruktora autoškoly, který na moji otázku co si mám koupit okamžitě odvětil varadero. Po důkladném prozkoumání motorky jsem zjistil že se mi i celkem libí a rozhodl se pro její koupi. Nyní mám na moto najeto něco přes 3000 km a už jsem jí takříkajíc dostal do ruky. Jako největší přednost toho stroje bych uvedl spolehlivost. Za celé 2 roky co ji vlastním s ní nebyl jediný problém. Jako další pozitivum vidím její velikost. Jednak kvůli mé výšce, ale kvůli celkovému vzhledu. Motorka vypadá dospěle a například když ji postavím vedle cbr tak cbr vypadá jako koloběžka pro děti z 5. třídy. Díky své velikosti také zvládá stav českých silnic. Zkrátka jen tak něco ji nerozhodí. Naopak největším nedostatkem je absence 6. rychlostního stupně. Z hlediska komfortu při cestování by to chtělo zvýšené plexisklo, které na mém stroji chybí. V jízdě se spolujezdcem nevidím žádný problém. Až na zrychlení je jízda totožná jako jízda v 1. Navíc sedadlo spolujezdce lze skutečně nazvat sedadlem a ne jakýmsi pahýlem, který se velmi často vyskytuje na ostatních strojích. K motorce mám taky 1 kufr od firmy Givi, který mým potřebám naprosto vyhovuje. Při odchodu od stroje se mi do něj vejde helma a v podstatě nic víc nepotřebuji. Motorka se nejvíce hodí na silnici, v terénu se dá jezdit také, ale nejvíc jí pasuje asfalt.