Jawa 350/354 Kývačka (1955)

Vlastník DrDNA01
Vloženo 9.4.2015
Aktualizováno 14.4.2015

Prožila si svoje. Děda na ni byl hodný a zapisoval si veškerý servis a jízdní postřehy do techničáku. Táta byl spíš uživatel a aby jí taky něco dal, strčil ji v osmdesatych letech na opravu na Jugoslávskou v Brně. Tam udělali dle tehdejší doby generálku.

První dojmy - Jaké mohl mít první dojmy 17-letý puboš, co lítal o hodinové přestávce kolem gymplu na staré třiapůle... Nebo mladý ogar, co si vezl svoji nastávající v minisukni o velikonocích za stálého sněžení přes půli jihomoravského kraje... Prostě jsme spolu prožili kus života.

Doplňky na motorce - Vysoké hlavy musí časem pryč. Ale na to bude ještě času dost.. A vím, vím, madlo by mělo být do půlky v barvě..

Vlní se jak had, houpe, když nemá a nepruží když má, brzdí jen aby se neřeklo. Když člověk někam potřeboval spolehlivě dovézt, tak odešly kladívka. Strašně řvala - i s vložkama - takový ladič jsem nebyl, abych je "ztrácel". Tehdy jsem byl králem škodovkami naplněných silnic. I žigulíkům jsem to dával...:) V dnešním provozu ještě nezavrčela, ale hádám že to bude ještě větší dobrodružství, než před pětadvaceti lety. Uvidíme..

1scooter
1scooter napsal 16.05.19 v 07:34 10b.

Krásně "udělaná" mašina, blahopřeji! Sen tehdejší doby pro nás kluky, ale to trvá dosud. Kdyby to šlo, dám 100b.

kawajawa
kawajawa napsal 10.11.17 v 10:19 9b.

pěkná práce, jen vidím minimálně hlavy 350/360 a i panelácký rámeček světla, chválím neleštěné víka motoru

jawa354
jawa354 napsal 18.11.16 v 18:38 10b.

jawys
jawys napsal 31.05.15 v 13:55

jako z Mototechny...
www.175jawa.wz.cz

pp377
pp377 napsal 02.05.15 v 14:11 10b.

Moc pěkná, taky na jedné rozebrané pracuji. Užij si to.