Babetta 207 (1977)

Vlastník daniel009
Vloženo 6.4.2015
Aktualizováno 26.7.2015

Chcel som motorku!Predtým som jazdil,len na bicykli.

Babetta 210: Nemal som vtedy 150eur na dvojrýchlostnú babettu,tak som sa rozhodol pre ,,lacnejšiu\" variantu.

První dojmy - Bol som šťastný,že mám ,,motorku".Ten pocit,keď už nemusíš šlapať aby si išiel.No proste paráda.Mal som 13 a doteraz si pamätám ten pocit,keď som sa na nej previezol :)

Babettka nemá štítok,tak rok výroby je neznámy.Mám ju už tretí rok a za ten čas prešla veľa zmenami.Prv jak sme ju dotiahli domov,tak jej chýbalo zapalko,tak sme zapalko zohnali z bazoša,nejak to namontovali a babetta išla.V krátkom čase sa začali prejavovať nedostatky.Tie sme nejak vychytali,ale odkedy ju mám tak na nej furt niečo robím,vylepšujem,ale aj som sa na nej dosť navozil.Pri mne babettka mala už 3 rôzne laky,ale to je u mňa bežné,že na nej furt niečo mením.
Túto babettu sa mi neoplatí predať nakoľko je to môj prvý stroj a tie spomienky,toľko času pri opravách,to proste nevynahradia tých pár eur,čo by som za ňu dostal.
Babettka je super mopedík do pohody.Aj keď som mal ,,stavy" ,keď som mal chuť ju dať do šrotu,ale to bolo len chvíľkové.Práve tento moped má naučil základy opráv a za to som vďačný aj môjmu otcovi,s ktorým som stále tento stroj opravoval a vždy si na mňa našiel čas ,čo veľmi oceňujem a ďakujem mu :).
Momentálne som tam napchal karbec z pioniera,nakoľko môj starý už mal čo to odslúžené a nechcel som rozoberať pol motorky,keď som chcel vyčistiť trysku.Momentálne mám tam len punčochu,ale asi kúpim open filter alebo zoženiem menšiu trysku(teraz mám 72) a napojím to na babeťacké sanie(kolienko mám vyrobené).
Do budúcna plánujem valec z 210,led svetlá a.. .ešte uvidím .
Vzadu mám 39z. rozetu,aby to malo trochu lepší ťah.A aj má.
Na tahometri má najazdených cez 70-tisíc km.Ten ťahometer je z druhej 207.
Nech BABETTA jazdí!
19.5.2015-Vymenil som prevodový olej za nový PP90.Stav tahometra 77 750 km.
Keď si nájdem čas nastriekam koleno výfuku strieboronou vypaľovacou farbou do 650 stupňov a vyrobím bočné kryty.
22.6.2015-Babetta je zadretá.Kusla sa pri sacom kanály,asi preto,že bol naopak piest.Oleju mala dosť.Dopasoval som valec z 210 a ten posielam na výbrus.
26.7.2015-Babetta je momentálne po výbruse v zábehu.

daniel009
daniel009 napsal 07.04.15 v 10:57

Diki

Milan1963
Milan1963 napsal 07.04.15 v 09:17 10b.

Dávám 10 bodů za hezký stroj.