BMW F 800 ST (2007)

Vlastník ShadowRider
Vloženo 6.4.2015
Aktualizováno 6.4.2015

Sportovně cestovní motorka, výkon na okresky akorát.

Motorka koupena od Radek Brázda - Super jednání, první majitel motorky takže věděl všechno a ještě mi ji přivezl vlastní dodávkou.

Yamaha FZ8 N/S: Hodně sportovní posez pro spolujezdce, chtěl jsem zkusit i jiný motor než zase 4-válec, BMW má víc cestovní nadání.

První dojmy - Největší překvapení byly docela zalomený kolena. Hledal jsem po 9-ce Ninje něco cestovnějšího a říkal jsem si, že by stačilo zvednout trochu řidítka a nastavit podvozek víc na měkko. A to je přesně poloha na BMW. Na známé trase jsem jel přes zkušební hrby a podvozek je opravdu nastaven na příjemné costování. Uvidíme jak se bude chovat na okruhu při motoškole. Další překvapení jsou brzdy. Je to na mě hodně ostrý. Stačí jeden prst na běžné dobržďování a pokud dojde na nouzový brzdy, budu určitě moc rád, že jsem si koupil motorku s ABS. A poslední co jsem za těch 15 km na STK vypozoroval jsou vyhřívaný rukojeti. To dělá velký rozdíl v pocitu zimy když je venku 8°C.

Motorku bych doporučil pro - Pro úplné začátečníky bych byl opatrný, doporučil bych spíš aspoň trochu zkušenějším cestovatelům co nemusí nutně lítat 200, ale na pěkném useku tomu občas rádi dají pokouřit.

Doplňky na motorce - Bílé blinkry, zadní topcase BMW, centrální stojan, držáky bočních kufrů BMW.

4.4.2015
Dneska mi ji bývalý majitel přivezl a bylo poznat, že se s ní těžce loučí. Není divu je v plné palbě. Jen projít a vysvětlit všechny funkce na palubním počítači trvalo 15 minut.
První jízda byla jen na STK cca 15 km, ale jsem nadšený. Je to přesně to co jsem hledal. Budu si muset zase trochu zvyknout na dvouválec a ostrý brzdy. Čeká nás na začátku spousta ťukanců helmou s batůžkem.

BorisVTR
BorisVTR napsal 13.08.15 v 11:11 10b.

Krasny stroj. Preju ti hodne pohodovych km a davam 10b

elvis78
elvis78 napsal 01.05.15 v 10:16

další st, paráda. A další postřehy?Já používám deník, tak piš ať máme co číst a nad čím špekulovat. Moc eFkařů se tady nesvěřuje a jako kdyby všichni jen jezdili, nechali si to pouze servisovat a nemají žádné nové nebo lepší/horší pocity po delší době.

Jouzička
Jouzička napsal 06.04.15 v 13:53 10b.