renocar_unor

Honda XL 600V Transalp (1996)

Vlastník borona
Vloženo 1.4.2015
Aktualizováno 17.4.2015

Nezničitelný držák, který Vás nenechá nikdy ve štichu. Jednoduchá údržba. Pohodlná motorka nejen do terénu, ale i na cestování na delší trasy po silnici.

BMW F 650 ST: jednobuch, cena, malá motorka
Aprilia Pegaso 650: jednobuch, poruchová volnoběžka, spotřeba
Cagiva Canyon 600: jednobuch, poruchová motorka, nízký výkon, spotřeba
Suzuki XF 650 Freewind: jednobuch, cena
Kawasaki KLE 500: nízký točivý moment,malý dojezd

První dojmy - Motorka mi padla okamžitě nejen do oka, ale i do ruky. Na moji výšku 183 cm tak akorát. Lehce ovladatelná, pohodlná, výkonná. Slušná dostupnost náhradních dílů.

Doplňky na motorce - Schránka na nářadí, žárovky, zel.kartu, atd.

Centrální stojan

Padáky
Zásuvka 12V
Zvětšená dosedací plocha bočního stojanu

Závažíčka

Ukazatel zařazené rychlosti + hodiny s teploměrem

Co mi vadí, je prakticky žádný úložný prostor pro doklady, žárovky, atd. Vyřešil jsem to uzamykatelnou, vodotěsnou schránkou na místě původní krabičky na nářadí - viz.foto. Potěšilo mě účinné vyhřívání kolen od motoru, které prodlužuje sezonu. Sedadlo je ergonomicky dobře vyřešeno, spolujezdec mi nesjíždí na záda a neťuká mi při brždění helmou o helmu. Řídítka jsou dostatečně široká i pro jízdu v terénu. Díky vysoce posazenému airboxu má motorka mimořádnou brodivost. Při delší jízdě nad 2 hodiny cítím v rukách vibrace - zkusím pořešit závažíčkama v řídítkách ( pak se podělím o zkušenosti ). Trochu mi chybí 6.rychlostní stupeň, motorka má na to výkonu dost. Středně těžký terén zvládá bez problémů a je v něm velmi dobře ovladatelná. Spotřeba okolo 5 litrů mi přijde normální. Při brždění motorem mi to střílelo koncem minulé sezony do výfuku. Nechal jsem proto před sezonou vyčistit a seřídit karburátory. Příčina byla v prasklé podtlakové membráně u jednoho karbecu. Nechal jsem ji vyměnit a uvidíme. Pokud to bude mít vliv na spotřebu, chod motoru nebo na vibrace, napíšu po sezoně.

Junior88
Junior88 napsal 24.05.16 v 21:47 10b.

PARÁDA...

wsbk
wsbk napsal 21.04.15 v 15:44 10b.

Ladzi
Ladzi napsal 02.04.15 v 15:09

Pěkný stroj,a ta schránka super 10b

Milan1963
Milan1963 napsal 02.04.15 v 13:10

Pěkný, at' dobře slouží.

J.K
J.K napsal 01.04.15 v 22:11 10b.

Super Alpík Jasná 10