KTM 690 SMC (2015)

Vlastník LaKy_
Vloženo 29.3.2015
Aktualizováno 11.4.2016

Po WR250R jsem chtěl něco více silničnějšího, na občasné výlety kolem komína, dojíždění do školy a na blbnutí.

Motorka koupena od FIRMA:KTM Autonova Brno (Brno-Brno Město

První dojmy - Zatím toho moc není. Mám najeto 30km a ještě vyřizuji papíry kolem. Prvních pár km tam vůbec nešli dávat kvalty nahoru, muselo se to tam fakt kopat. Teď už tam jdou o něco lépe.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych každému kdo hledá zábavnou motorku na kravení a projížďky kolem komína a nechce se každých pár motohodin vrat v motoru. Jeden problém je trochu v tom, že nebudete mít moct příležitost se na ni svézt. Nikdo v krámě vám to moc nepůjčí :)

Doplňky na motorce - Randálovič

úvodní fotka jak jsme ji vezli domu - inspirováno Jirkou Babicou, aneb když nemáte vozejk, tak tam dejte autobus!

Brzdí to jak kráva!
Oproti té předchozí motce jsou brzdy opravdu neporovnatelné. Enduro shit brzdy vs tohle Přední brzda je tu pěkně jedovatá, ale už jsme si potykali.

Ty ráfky jsou boží
No nemůžu se na ně přestat dívat, jsou fakt hezký.

Jede to jak hovado!
Nechci to moc trápit, ten motor je čerstvej, takže to netočím, ani netrápím. Do 4 tisíc otáček se toho moc neděje, ale pak najednou ožije a zábava může začít :) Musím si tak trochu zvyknout, že vrknutí za plyn v zatáčce může být nebezpečné, chce to více mozku a méně plynu. Když jsem to prvně nastartoval, tak mi to strašně připomínalo zvuk vrtačky, ten zvuk té tovární koncovky se mi fakt nelíbí :D
Uvítal bych nějaký úložný prostor, lze to řešit dodatečně výměnou vzducháče.
Mohla by ještě pár kg zhubnout. Vím, že s ostrou motorkou se to nedá porovnávat, už těch 140kg je fajnových, ale přeci jen kdyby měla ještě o 10kg míň, tak bychom se určitě nezlobili :) Celkem si s tim vyhrál Dario Dee, někde jsem četl, že to snížil až na nějakejch 120kg, ale teď už to zpětně nemůžu najít. LINK zde

Příznivé servisní intervaly
Na to co to umí se o to nemusíte moc starat. Jednou za 10 tisíc to chce vyměnit olej a více méně jen lijete benzín :) Ten olej je samozřejmě lepší dělat preventivně po kratším intervalu, třeba 5 tisíc, nebo každý rok.

Stojí nekřesťanské peníze!
Jak to tak už bývá, tak za kvalitu a zábavu se platí. Musím říct, že koupě nelituji a v budoucnu určitě poslouží skvěle :)

25.4.2015
Ještě furt nejezdím, vyřizování papírů na 35 kw už trvá přes 3 týdny. Začinám mít lehké pokušení. Zatím si to vynahrazuji tím, že se na ní chodím furt dívat a udělal jsem i tu fotku, aby se neřeklo :)
Jo a přidělal jsem tam ty hnusný madla na zadek, sice je to s nima fakt hnusný, ale je to praktický a ušetří to nějaké nervy při manipulaci.

Více v deníku

drz400sm
drz400sm napsal 05.03.17 v 11:41 10b.

zdarec, kde jsi prosím objednal ty polepy ?

Sandonorico
Sandonorico napsal 19.07.15 v 10:42 10b.

Ahoj. Krásná mašina. Vítej mezi SMCčkama Jinak jsem taky z Prahy. Rád se někdy projedu.

K660S
K660S napsal 02.06.15 v 01:16 10b.

sem kousicek od Prahy, napis mi kdyztak pm

LaKy_
LaKy_ napsal 25.04.15 v 18:45

Díky moc hoši Není tu nějakej SMCčkář z Prahe? Někdy bychom mohli pojezdit

Mamlezz
Mamlezz napsal 13.04.15 v 23:21

Krásná! Taky si jí jednou nakonec koupim! Teď mám 690 Supermoto R a taky pecka, ale to SMCéčko je prostě TO SMCéčko!