KTM EXC 525 (2003)

Vlastník Pepa1987
Vloženo 29.3.2015
Aktualizováno 29.3.2015

Moje první motorka. Je sice trochu starší, ale jede pěkně.

První dojmy - No jelikož je to moje první motorka, tak jsem byl absolutně vydřenej. Už když jsem ji byl s kamarádem obhlídnout, měl jsem při nastartování co dělat, abych radostí neupustil kapalinu do trenek :). Ten pocit se nedá ani popsat. Stačí vrknout o plyn a jede jako blázen.

Motorku bych doporučil pro - Každému kdo má rád výlety do přírody. Na toto je úplně super.

Doplňky na motorce - Zatím jsem nedal na motorku žádné doplňky.

Motorku jsem si vybral, protože mi ji doporučil kamarád, který ji má léta. Zprvu jsem se bál, že na mě bude moc silná. Kromě pár jízd v mládí na pinckovi a simsonovi jsem toho nic moc nenajezdil. Je pravda, že síly má opravdu hodně. Nicméně nástup výkonu je praktický od volnoběhu, takže když chci projet nějaký náročnější terén, můžu je pěkně pomaličku. Když jsem měl půjčenou KTM 125 SX přišli mi manévry v terénu mnohem náročnější. Na nízké otáčky to něchtělo vůbec jet.

Na druhou stranu je motorka docela dost těžká. Protože s ní ale nejedním na okruhu, tak mi to nevadí. Motorku jsem si koupil s tím úmyslem, že na ní budu jezdit na delší výlety v přírodě (pole, louky...). Na tento účel je zcela ideální, a jsem s ní naprosto spokojený.

Výkon je naprosto brutální. Jezdím s ní samozdřejmě hodně opatrně, ale i tak jsem zjistil, že i na čtyřku mi při přidání plynu zalítne i nudle z nosu. Je to prostě masakr.

Přijde mi super, že má sílu už hoodně odspodu, takže ji nemusím honit. Delší přejezdy po loukách řeším zařazením 4 stupně a trochou plynu. Občas přejedu po silnici. Tady bohatě stačí zařadit 5 a opět stačí trochu přidat a člověk si jede jak pán.

Bohužel je to moje první motorka, takže nemohu porovnávat. Několikrát jsem jel na již zmíněné 125 tak mohu porovnat s ní. Pro mě obrobskou výhodou je, že krásně táhne od spodu, a zdá se mi, že má i nižší spotřebu než dvoutakt. Krásně se na ní cestuje v přírodě. Nevýhodou je oproti 125 vyšší váha a vyšší težiště, tak se s ním hůř manipuluje.

Motorku mám zatím něco přes měsíc, takže zatím není víc co říct. Časem budu doplňovat.

Pepa1987
Pepa1987 napsal 02.04.15 v 16:27

To tahá. Ale na druhou stranu táhne pěkně odspodu, takže ji nemusím honit a jedu pěkně v klidu. I na takovém ďábelském stroji se dá jezdit rozumně

Machy07
Machy07 napsal 30.03.15 v 16:19 10b.

Jako prvni moto musi libově tahat za ruce :D