BMW R 1200 R (2012)

Vlastník Stetkyn
Vloženo 29.3.2015
Aktualizováno 30.3.2015

Skvělá motorka. Klasický naháč s boxerem. Miluji jeho zvuk

Motorka koupena od FIRMA:Bob Holoubek - PDCP-CZ (Praha 9-Le - Všechno v pohodě. Dobrá domluva.

První dojmy - První jízda hmmm. No, říkal jsem si jestli si na ní vůbec zvyknu. Přišla mi hodně ostrá, na plynu na brzdě, po předchozí motorce (BMW F650 GS) tvrdá. Navíc polechtání plynu v nízkých otáčkách přinášelo klasické "zakejvání" motorky. Vůbec jsem neměl pocit, že mám pod zadkem něco hodně jistého, stabilního. S postupem času jsem si zvykl na charakteristiku Boxera a z prvotní nejistoty se stal a "láska".

Doplňky na motorce - Originál boční kufry, navigace Tom Tom. Plánuji padáky, top case.

Po předchozí zkušenosti s BMW F 650 GS jsem hledal silnější motorku, se sedlem v podobné výšce. Protože jsem nejezdil off netlačil jsem se opět do cestovního endura a spíše jsem uvažoval o motorce přímo na silnici. Po delším hledání jsem si vybral klasiku, opět od BMW.

Mám za sebou pár stovek kilometrů, takže spíše srovnání s předchozí motorkou. Je dělaná na silnici, takže tvrdší podvozek, ostřejší v brzdách a o hodně ostřejší na plynu. Na rovné silnici parádička, užíváte si obrovskou sílu motoru, výborný tah boxera. V zatáčkách sedí jako přibitá. Jakmile vjedete na rozbitější silnici je to hodně znát a to i při nastaveném komfortním podvozku. Takže teď více vybírám kudy pojedeme. Brácha má malýho stroma, takže vždycky mě alespoň pár kilometrů protáhne nějakou polňačkou a směje se mi .
Oproti malému GS v podstatě neexistuje potápění předku při brždění. Při prvních jízdách jsem si to ani neuvědomil. Tohle Vám prostě nechybí
Je o trochu těžší, ale při manipulaci to až tak nevnímáte. Má nižší těžiště, takže je to v pohodě. Jendou spadla při manipalaci na zahradě. No spadla, ona se vlastně zakolíbala na levém válci
Boxer a zatáčky. Můj první pocit byl , že není levá jako pravá zatáčka. Do pravé padala sama, do levé jsme se musel více snažit. Bavil jsme se s klukem co má starší 1200 GS. Tak mi ji půjčil. Na jednovaččce je to o dost horší. Teď si vážím druhé vačky a říkám si, že je to vlastně jako piha krásy
Na dálnicích nejezdím, takže nejlíp ji z mého pohledu sedí okreska s dobrým povrchem, to je pak parádička.
Na letošní sezonu jsem si koupil novou helmu Shuberth S2. Předchozí helmu jsem měl X-lite 702. Byla taky ok, ale při vyšších rychlostech se mi trochu mlela na hlavě, tak jsme ji dal bráchovi. Když je srovnám tak Shuberth je určitě tišší helma, velmi příjemná. Ne že by byla X-lite nepohodlná, ale Shuberth je trošku výše. Na hlavě sedí přesně až mám pocit, že moc těsně. Přesto jakmile vyjedu o ní vlastně ani nevím a to platí po celou dobu jízdy. Jsem s ní maximálně spokojený. Kupoval jsem v geneze.cz Byli velmi ochotní a nakonec jsme si odnesl velikost M, s tím, že mi dali L velikost horních vycpávek. Tam původní M-kové trochu tlačily.

matas125
matas125 napsal 21.02.16 v 12:06 10b.

Pěkný eRko

Petak76
Petak76 napsal 01.04.15 v 13:02 10b.

...líbí se mi...dokonce i to podivné spojení vidlí s kostrou:))))

MaryGS
MaryGS napsal 31.03.15 v 22:52 10b.

AlexBike
AlexBike napsal 31.03.15 v 22:45 10b.

nadherna

VladaM
VladaM napsal 31.03.15 v 18:48 10b.

Fakt pěkný stroj.