Yamaha XJ 600 (1995)

Vlastník Rollinman
Vloženo 27.3.2015
Aktualizováno 17.5.2017

Je to prostě poctivá mašina, zamiloval jsem se do ní.

Suzuki SV 650: Připadala mně moc sportovní
Honda CB 500: Připdala mně moc malá a nevýrazná

První dojmy - Jelikož jsem jel po 40ti letech(je mi 58) tak dojmy velmi rozmanité - od počáteční nejistoty po radost z jízdy na poslušném stroji když si to člověk trochu oťuká.. První cesta vedla po koupi po okreskách z Klatov do Prahy, 160 km.. :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo chce pohodlnou poctivou motorku s úchvatným zvukem čtyřválcového motoru.

Doplňky na motorce - Má přídavná světla, což vypadá trochu retro - policejně, líbí se mi že je tak trochu originál. Má nosič, kufřík, předchozí majitel mi přidal i další výbavu - brašny, helmu, rukavice, boty a zateplené jednoduché kalhoty pro začátek, všechno mi to sedlo. A taky mi popřál hodně šťastných kilometrů, což mělo zvláštní váhu - je to totiž bývalý farář. Díky Jiří!!

Když mně kamarádi motorkáři rozmluvili ČZ 175 a Jawu 350 jako pro dnešní dobu málo výkonné, tak mně po pročtení recenzí tahle motorka chytla a připadala mi optimální pro mé nikoli sportovní potřeby. Podle mého vkusu je krásná, je to strojovna a přitom nic přehnaně monstrózního, prakticky dobře použitelná motorka která má duši a člověk si s ní může hezky užít.. Těším se až bude hezky a něco najezdím (zatím mám 200 km

25.4.2015 mám najeto 400 km, všechno klape jak má. Roztočil jsem jí jednou na trojku do kopce na 6000 ot. a cítil jsem, že má daleko víc koníků než používám. Ale jelikož ve svých 58 letech začínám, jedu raději zvlona.. nejradši po okreskách tak 2500 ot., jen tak si bručíme krajinou. Přes 3000 při volné jízdě netřeba točit a to se mi líbí.

3.5.2015 mám najeto skoro 700 km, jel jsem i menší okruh po okolí s tandemistkou, i když velmi opatrně, ale bez problému, je totiž zvyklá z Pincka, na kterém jsme spolu před lety jezdívali.. Takže když jsem to "rozkulil" k osmdesátce, už se jí to moc nelíbilo, že raděj tu rychlost jako na Pincku..
Taky jsem už přišel na grif jak to dávat na hlavní stojan.. chce to pěkně to přišlápnout vahou a žádná dřina to není..
Maximální dosažená rychlost zatím nějak ke 110, ale hlavně absolvovány jízdy napříč Prahou, též po okruhu po Průmyslové apod.. také po silnicích první třídy a to je celkem škola.. takže ne jen po okreskách. Líbí se mi to čím dál víc.

Tak uz se tesim na druhou sezonu. V te lonske jsem najel asi 3000, km motorka slapala bez zavad, troufl jsem si v ramci vandru s kamarady i kousek do Nemecka.. Nejel jsem zatim vic nez 120 a uplne to staci, fouka to az dost.. Je to pohodlna spolehliva masina dobra na cestovani i kratsi vyjizdky. Spotreba opravdu mirna, kolem 4 litru na sto pri moji mirne jizde. Jeji vlastnosti me plne postacuji. Udrzba spocivala ve vymene oleje, kontrole napnuti retezu a jeho promazani a za odmenu jsem ke konci sezony nechal postelovat karburatory, ventily a rozvodak, dal jsem nove desticky. Serizeni motoru se projevilo tissim mekcim chodem, ovsem po tomto serizeni po nastartovani po nekolikadenni odstavce bezi delsi chvili na tri valce a streli si do vyfuku nez se chytne, coz dam z jara odbornikovi k dostelovani. Asi tam neco rozvrtal.. Ted jsem zvedav jak budu startovat po trimesicni odstavce.

Tak druhá sezóna za námi, startování po zimě ok, po několika minutách přerušovaného startování začla bafat nejdřív na dva, pak na tři a nakonec na všechny 4 válce.. sezóna bez poruch a bez nehod. Najel jsem letos jen 2000 km, už jsem nebyl tak žhavý. Pomýšlím na nějakého prostornějšího skůtra, krásný mašiny už jsem si užil. Promiň mašinko za takové myšlenky, taková hodná holka.. Takhle přemýšlím protože prakticky její výkon nevyužívám a jedu maximálně tak 130 a to vyjímečně, a přes 6000 otáček se nedostávám..tam teprv cítím tu pravou sílu co ještě čeká.. tak by mi stačila nějaká 250 nebo 300 co líp chrání proti větru a dešti.. No ještě uvidím. Motorka je na prodej.

Tak jsme se s mašinou po dvou sezónách rozloučili, najezdil jsem ve zdraví, bez nehody a bez poruchy 6000 km, krásně jsme si spolu zajezdili a byla to příjemná zkušenost. Prodávat bych nemusel ale přišel asi čas na změnu. Přeju novému majiteli hodně šťastných kilometrů! Budu rád vzpomínat na Yamahu XJ 600... krásný poctivý klasický stroj.. video jedné z projížďky ulicí:

Více na: http://www.motorkar...omentare&scr=261
Copyright © Motorkari.cz

Více na: http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=98994
Copyright © Motorkari.cz

Rollinman
Rollinman napsal 06.11.16 v 13:21

Vydrik
Vydrik napsal 10.08.16 v 17:40 10b.

Moc peknej stroj, 10b

Rollinman
Rollinman napsal 25.04.15 v 20:57

25.4.2015 mám najeto 400 km a začínám si zvykat. Jel jsem zatím nejvíc 100 a docela to už fouká.. :-

Jack
Jack napsal 30.03.15 v 07:07 10b.

Moc pěkná mašina!! Během cca 14 dní se stanu taky jejím majitelem

kubrt1965
kubrt1965 napsal 28.03.15 v 12:32 10b.

Dobrá volba,přeju hodně pohody na cestách