Suzuki DR 125SM (2008)

Vlastník PowerfulUSA
Vloženo 20.3.2015
Aktualizováno 20.10.2016

Motorka na vás hned dýchne svou důstojnou agresí a dá vám pocit, že to není žádná obyčejná "stopětadváca"! Provokuje, abyste ji projeli a ona vám ukázala, co umí!

Honda XL 125V Varadero: Je spíše na silnici, víc žere, větší cena a mám radši spíš enduro/supermoto design

První dojmy - Je krásně měkká, oproti mému starému Kymcu Nexxon 50. Jde hezky za plynem. Působí velmi dospěle, ale zároveň hbitě oproti Varanovi, na kterém jezdím autoškolu. Hned jsem zkusil lehký terén a motorka se nijak nezalekla, dokonce se jí tam i líbí! :D

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná pro kluky 16+ jako já :D kteří si chtějí trochu zařádit i v terénu, ale zároveň pohodlně jezdit po silnici, naučit se na ní (třeba se i položí), vyblbnout a v 18 popř. 20(24) koupit něco pořádného a hezkého, na čem už se padat nebude! :D Je vhodná i pro 2 jezdce rozumné celkové váhy.

Doplňky na motorce - Nosič na kufr nebo zavazadla z Německa od druhořadého výrobce (origo už nejde sehnat), Kufr GIVI (obyčejněší)

Vždycky jsem chtěl něco jako enduro popř. supermoto. Chvilku to vypadalo na Varana, ale najedou jsem zde na fóru našel odkaz od někoho na tohle DRko a byla to láska na první pohled! Ten design, to přední světlo, vstřikování, 4 takt, pořádná značka (Suzuki) a přijatelná cena. No prostě bylo jasno! Motorka jede velmi pěkně. Podvozek hezky pochytá nerovnosti. Je dobře ovladatelná, vše je přesně tam kde má být. V zrcátkách vidím za sebe, světlo svítí velmi pěkně. Jsem rád, že má jen kontrolku paliva a ne celý ukazatel. Aspoň nebudu mít pocit, že to strašně rychle dochází :D I když údajná spotřeb by se měla pohybovat okolo 2,5-3l. Úložný prostor je více méně nulový, protože celou schránečku pod zadním blatníkem mám plnou nářadí (neorigo). Zajímavá věc je zámek přilby hned vedle schránky. Je to ale jen tak max na pověšení za řemínek, který jde rozepnout, tak tomu moc nerozumím k čemu to teda je :D Na motorku jde po koupi nosiče přidělat i kufr. Nosič už se bohužel originální nedá sehnat, tak jsem našel jedinou alternativu na Ebayi, ale vypadá velice dobře, ba možná i líp vymyšlená než origo. Přední kolo mám supermoto, zadní enduro. DRko se cítí dobře jak na silnici, tak na polňačkách a mít enduro gumu i ve předu, tak i v lehkém terénu. Jízda ve dvou je taky fajn, ale je to 125, takže už to není ono. To je zatím všechno, lepší info a dojmy přidám později, zatím ji mám velmi krátce. Foto také později