Jawa 50/21 Pionýr (1976)

Vlastník Border175
Vloženo 20.3.2015
Aktualizováno 20.3.2015

Jedná se o upravenou jawu 21 na cross. Není nijak specielně upravená jen je celá zvedlá ve předu i v zadu o 5cm.

První dojmy - Motorka je středně veliká, hodí se tak do výšky 180cm pak už je vcelku malá. Je zvedlá ve předu a v zadu o 5cm. Ve předu je vyvařen 5cm váleček do kluzáků tlumiče...v zadu je držák tlumičů uřezaný a navařený pod kostru. Poté byla kostra vystužena čtvercovým kusem železa o rozměrech 5cm až k řízení a nádrž přesunuta dopředu.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro mladé začínající motorkáře...

Doplňky na motorce - Zvednuto o 5cm. Jehla podzvednutá. Snížená hlava. Svíčka z motorové pily. Výfuk trubka. Táhlová brzda.

Tento stroj jsem podědil po tátovy. Mám na něm naježděno pár stovek km po polních cestách. Motor spolehlivý, jen když mi vytekl olej z převodovky tak se hned vysipaly ložiska u spojky. Brzdy moc nebrzdí. Z kyvné vidlice se mi v terénu stala vidlice výkivná. Ovladatelnost až přední vratké kolo, které se otáčí na tlumičích. Spotřeba jako svině, protože mam misto vyfuku trubku s dratenkama pod sedlo. Po tom co jsem si k tomu sedl na 5 hodin tak se už závady nevyskytují. Nejlépe v terénu. Celkem hlučná.