Honda NC 750S (2015)

Vlastník BrAtKo
Vloženo 19.3.2015
Aktualizováno 28.7.2015

DCT je proste bomba, kto nevyskusal, nevie co je rock'n'roll :)

Honda NC 700S: Starsi model s muchami, ktore v 750 boli odstranene
Honda CB 500F: Nemala ulozny priestor, nemala DCT, vyssia spotreba
Honda NC 750X: Bola na mna vysoka, mam 170cm a ma nizku zivotnost dodanych pneu

První dojmy - Prva jazda, respekt z vahy, avsak DCT je neskutocna zalezitost, prechod z PCX 150 je razantny, toto proste taha jak blazon. A ten zvuk to je lahoda, samozrejme DCT prepina hladko bez skubania a moznost zasahovat automatu do radenia wow.

Motorku bych doporučil pro - Pre kazdeho, i zaciatocnika, ale doporucujem mat uz nieco odjazdene na skutri aspon, predsa len je to vacsia vahova kategoria.

Doplňky na motorce - - Original kufor Honda (Shade) 48L s original nosicom, opierkami a vlozkou zamku, zmesti sa mi do neho Nolan N44 prilba a aj bunda.
- padaky Givi TN1111
- držiak mobilu Interphone
- predĺženie predného blatníka
- predĺženie blatníka pod ŠPZ
- prídavný blatník zadného kolesa
- mriežka chladiča
- padacie slidery RD moto
- Pridavne brzdove svetlo Shad pred montazou
- reflexne pasky na rafky pred montazou
- plexisklo MRA Touringvario VT

Kedze mam na motorke nabehanych len 65km, niet velmi co komentovat, musim sa opakovat, ale DCT je DCT. Proste v ramci zabehy jazdim aj rezim D ale aj rezim S na vyssich otackach a podradujem si obcas aby som siel aj do pasma 4000-5000 otacok kratkodobo. Zatial som si trufol na maximalne 120km/h.

V meste v rannej spicke nie je problem, je sirsia len o 2cm oproti PCX takze paradne sa pretiahnem medzi autami.

Ulozny priestor vo falosnej nadrzi je bombasticky, zmesti sa mi tam Nolan N44 aj s nasadenou bradou, co sa mi to PCX a ani Visiona nezmestilo.

Spotreba zatial 4L.

Ako bývalému skutristovi mi chyba mi lava packa brzdy, nie je tam žiadna páčka :) Da sa to nechat domontovať v Honde za nekresťanské peniaze kto by moc chcel.

12 000km za poslednú sezónu na skútru (uz tretí v poradí) si žiadalo zmenu motorky a hor sa do novej sezóny na ďalšiu porciu cestovateľských zážitkov, nie spojka, nie silná motorka, ale chuť jazdiť od skorého jara do neskorej jesene robí z teba nadšenca dvoch kolies.

Komunita SK/CZ uzivatelov NC rady je na http://www.nc700.sk a skvela recenzia moto od MajoKE je na http://motoride.sk/...nda-nc-750x-dct.html

A tu si pozrite video zo sprintu - manual vs DCT

UPDATE po 1000km:
Prepletanie v meste je porovnatelne s PCX (pre mna osobne), jazdim podobnym stylom a nenarazil som na obmedzenia na mojej trase do prace (a jazdim stale s velkym topcase). Riadidla som si nastavoval aj na PCX, tu nie je zmena, ale planujem nastavec na zvysenie a posun ku mne (z Louisu). Spotreba asi 3.8-4.1L, jazdim vsetkymi sposobmi, D a aj S a aj manual a v meste aj mimo mesta, i lezerne, i brzda (brzdim prevazne podradovanim) plyn a pri predbiehani podradim (je jedno ci v D alebo S). Faktom ale je, ze v poslednom case v meste jazdim najviac na S, aby som bol sviznejsi. A jeden aktualny postreh - v sedle PCX som vydrzal dlhsie v kuse sediet, ale asi zaciatok sezony musim sa rozsedet :) Servisna prehliadka po 1000km v Honda TT 95EUR.

27.7.2015 - stav 9500km

Zatial som nahodil spodne Honda deflektory a blatnicek na zadne koleso. Dalsie doplnky mam uz naskladnene doma, len ponahadzovat.

Plexisklo som vymenil za MRA Vario (37cm) a nie je to nejake velke zlepsenie, takze ma caka kupa plexi do CalSci ktore ma 46cm, origos ma 24.5cm.

BrAtKo
BrAtKo napsal 29.11.19 v 18:26

Ahoj k dnešnému dňu najetych 85500km a úplne bez problémov. Len základný servis, ktorý si už robím sám.

porschemen
porschemen napsal 29.11.19 v 18:21 10b.

Ahoj ,zdravím z Brna,chtěl bych se zaptat jesli jsi měl nějaký problém s DCT,mám v plánu NC750 s touto převodovkou tak zatím sbírám pomalu informace,ale po přečtení tvojí recenze jsi moc spokojný.Díky za info.

Dady
Dady napsal 21.09.16 v 19:24

At dlouho slouží a dělá radost. 100 bodů

wsbk
wsbk napsal 28.07.15 v 12:37 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 30.03.15 v 00:41 10b.

Tak ještě jednou hodně kilometrů kolama dolu