MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník MZtkař
Vloženo 10.3.2015
Aktualizováno 10.3.2015

Hezká motorka s dostačujícím výkonem a výbornou spolehlivostí.

Jawa 350/640: Srovnatelný výkon s MZtkou, vyšší spotřeba, vzhled

První dojmy - Přesedal sem na ni po Yuki 125 sport takže mi to připadá jako dělo co se staví na jedničku za plynem :D cestovní rychlost je těch 90km uplně bez problémů a při zrychlování na rychlost přes 100 nemá žádný problém :)

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům-úžasně ovladatelná. Pro pokročilé bude slabá.

Doplňky na motorce - zatím žádné

Motorku sem koupil za 10 000 a mám ji teprve od včera ale i tak mám hodně dojmů a všechny kladné. Když sem ji viděl tak z ní šel respekt už jen z toho válce. Jakmile sem ji poprvé nastartoval, tak mě ohromil ten hromový zvuk jednoválce 250ccm. Při testovací jízdě sem si myslel že to bude jako ten prckolet co sem měl předtím, ale neuvědomil sem si že má jednou takový výkon a obsah, zařadil sem jedničku, vyťal tomu do plných a když se to postavilo na zadní tak hned sem byl vyléčený :D Líbí se mi na ní že se nemusí točit (na 5tku při 4000ot jede 90) Motorce se nejvíc libí ve středních otáčkách, nízkých se cuká a ve vysokých je to už podle mně trápení. Bez problémů jede 110- 120, jela by i víc ale nebyla ještě ta možnost to zkusit a myslím že těch 120 je na naše cesty dostačujících. Koupil sem jí s pár vadama (nevrací se nakopávačka, špatný lak na nádrži a zavzdušněná přední brzda - malé věci za tu cenu se to hodí :) ) spotřeba při těch 90 je kolem 4L když se tomu vytne tak asi 5,5l ale i to není žádná hrůza :) motorku bych doporučil všem kdo chtějí za málo pěněz hodně muziky.

Milan1963
Milan1963 napsal 11.03.15 v 10:18