Jawa 350/360 panelka (1974)

Vlastník Tadeas.
Vloženo 7.3.2015
Aktualizováno 10.4.2015

Měl jsem krosku a chtěl jsem něco na povožení se po silnici, se značkami.

První dojmy - První dojmy byly dost úsměvný. Motorka nejede, nebrzdí. Srovnával jsem to s CRF.(nelze srovnávat, ale přesedal jsem :-)) A z těch bubnů jsem vyvalenej ještě teď.

Doplňky na motorce - 5.4.2015
Tak jsem namaloval linky. Není to profi, ale zase to skoro nic nestálo a udělal jsem si je sám. Pokud bych investoval 50 000 a vice do renovace, pak bych investoval i do linek.

Koukal jsem docela dlouho po nějaký 634. Nevím proč, když mi bylo sedmnáct kupoval jsem za šílený peníze MZ 150ETZ. No a teď se mi ty naše starý Jawy líběj čím dál víc. Asi stárnu... . Byl jsem se podívat na pár čtyřkách, všechno vraky za nehorázný peníze. Pak se přes kamaráda objevila tahle šmudla...
Když jsem ji viděl, nadšenej jsem z ní úplně nebyl, ale byla za docela dobře a hlavně s papírama. Někdo se ji snažil před lety renovovat. Jsou tam dělaný chromy, motor(ten jde fakt dobře) a i mechaniku(ložiska, brzdy, komplet kola atd.)
Bohužel se pustil i do laku. A sám. Jawička je hezká od metru a půl dál. Zblízka jsou tam vidět občas záclony... Pomalu dělám co je potřeba, něco jsem nechal nastříkat(maska, přední blatník), nádrž jsem kupoval jinou. Měnil jsem ložiska v kole, jinej karburátor a nějaký maličkosti. Celou jí renovovat nechci(aspoň ne teď), nějak je mi škoda těch 50-60tsíc a toho času k tomu. Jen chci nechat udělat novou elektriku(a asi i vape) a repas přední vidle. Jen věci aby to dobře fungovalo a bezpečně se na tom dalo projet.

Časem bych k ní chtěl připojit sajdu. Už jsem jí koupil, ale zatím nejsem 100% rozhodnutej.

Tadeas.
Tadeas. napsal 09.03.15 v 18:55

Díky všem za pozitivní komentáře. Je to babička, ale když se udělá hezky a je čas, je to pořád pěkný svezení.

holtík
holtík napsal 09.03.15 v 08:18 10b.

Byla to moje první motorka. Psal se rok 1977, ale ta tvoje je jak vytažená ze skladu. Tu ti závidím. U mě jasná deset.

Michalplzen
Michalplzen napsal 08.03.15 v 19:15

Moc pěkná

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 07.03.15 v 22:14 10b.

Ahoj kámo podle fotek super mašina.Já jsem na tom podobně.Nedávno jsem koupil tři panelky sajdu a pava 41. Teď repasuju první jawu 592.Sidekar velorex 560 je ještě u bývalýho majitele ten ještě musím dovézt dom.Co jsem vysledoval na netu tak je důležitá geometrie sidekaru tak si na to dej bacha než vyjedeš.Držím palce ať se ti zadaří.Já dám sajdu ke druhé Jawě 250/559.K té 592-ce je ten pávík.Měj se fajn a dej vědět jak se s tím jede já to taky nikdy neřídil.