renocar_unor

X-motos XB 33 (2008)

Vlastník Pixmar
Vloženo 6.3.2015
Aktualizováno 6.3.2015

Klasika s jiným motorem a dalšíma drobnýma úpravama, něco do něj padlo ale jsem spokojený.

První dojmy - Ze začátku to bylo hrozný peklo, furt jsem se v tom jen hrabal a hrabal a hrabal, stejně to nikdy neujelo dál jek 1 km. Ve finále to tedy asi rok jen stálo na místě a nejezdilo ... až do léta 2014

Doplňky na motorce - Měřič motohodin

Chtěl jsem něco na pole abych si neničil zbytečně motorku, pit je lehkej, když s nim švihnete o šutry tak se zvedne a jede se dál, člověka netrápí že si zničil nějakej plast nebo něco poškrábal když to bylo za pár šupů.

Co se dělalo:
+ nové pneu
+ destičky
+ výfuk
+ ložiska + gufera zadního kola
+ ložiska + pouzdra kyvky
+ výměna motoru za YX 140
+ zadní brzdová pumpa Honda Varadero 125
+ lakování rámu
+ gripy a další nepodstatné věci

Jak už jsem psal ... ze začátku totální peklo, koupil jsem to v příšerném stavu s tím že si to dám do cajku, no nebylo to nakonec tak jednoduché.

Koupil jsem to s vymletou odstředivkou která rozsekala víko.

Sehnal jsem tedy odstředivku novou a víko taky, nicméně klika už byla načnutá a tak vydržela asi jen 500m a dopadlo to takhle.

Oprava by vyšla draho a tak jsem sehnal motor jiný, taktéž Lifan 140, moc jsem si ale nepomohl, sotva to jelo a hulilo to jak lokomotiva...
Nejdřív se dala celé nová hlava, těsnění, nakonec i pístní sada a furt to hulilo, nakonec se zjistilo že byla vadná ta nová pístní sada.
Ve finále ale motor taky klekl na klice, tentokrát ale nepraskla :D

Pak to dobu stálo a nakonec jsem se rozhodl zainvestovat a koupit YX140 (Daytona zápalko, ostrá vačka, karburátor Mikuni, zesílená startovací hřídel)

Ale to bych nebyl já kdyby nenastal problém, motor přišel s jiným zapalováním na což mě prodejce ani neupozornil, co bylo horší, zápalko nefungovalo ... Nakonec bylo bez problému vyměněno u prodejce za to co tam mělo být (Daytona).

Nějak průběžně proběhla výměna pneu, zadní pumpy a dalších věcí.

Musím říct že od montáže tohoto motoru jsem se v tom nemusel hrabat, co se týká motoru měním jen olej, prostě suprovej motor na kterej nemusím hrábnout.

Takto nějak to vypadalo do nedávna.

Celej rám byl orezlej a bylo potřeba tam něco poupravit, takže nedávno šel celej rám do laku, proběhla výměna kolínka karbecu za vhodnější, značkové gumové benzínové hadičky(ty plastové jsou hrozné jak pak ztvrdnou), nechal jsem udělat nová pouzdra do kyvky + nová ložiska, ložiska a gufera do zadního kola atd.

Podrobnosti v deníku.

Pixmar
Pixmar napsal 07.12.15 v 12:19

Díky vím, tvůj deník sleduji

SuperSic58
SuperSic58 napsal 05.12.15 v 10:23 10b.

Pohrál sis s tim pěkně, klobouk dolů Mam stejnýho dirtbajka, taky už sem leccos vyměnil a upravil

Pixmar
Pixmar napsal 14.03.15 v 11:08

Snad to bude alespoň zas chvíli sloužit díky

PayazZ
PayazZ napsal 10.03.15 v 10:08

Takový práce s tím Ale máš to pěkný !