KTM 990 SM (2008)

Vlastník Ninjaman
Vloženo 28.2.2015
Aktualizováno 8.11.2021

Moje první velká nejaponská motorka. Tak uvidíme..

Motorka koupena od JohnyBaroch (Písek)

Ducati Hypermotard 1100/1100S: Hypermotard je prostě nádherná motorka. Vzhledově neskutečně povedená. Ale potřeboval bych ji k sobě o pár čísel větší. Jasný, motorka na vzhled nejezdí, ale raději si koupím 990SM, která se mě taky moc líbí a ještě ke me prostě víc sedí.
Aprilia Dorsoduro 1200: Nohy se mě nevešly do prolisů na nádrži :D

První dojmy - Naživo asi tak 100x krásnější než na všech fotkách. Výborný posez, neskutečná přední brzda a motor co při každym přidání škubne za ruce.

Doplňky na motorce - Karbonové laďáky Sharon, kryty páček Acerbis, KTM kryt motoru, kryty os, kryty rámu.

Postupem času jsem se dopracoval k tomu, že na svezení na našich cestách je pro mě nejlepší motárd. Jasně to u mě dokazuje fakt, že XT660X jsem vlastnil 6 let! Poslední rok jsem ale strávil vymejšlením kam dál a nejvíc se mě líbila představa, že by XTčku narost ještě druhej válec. Šel jsem touhle cestou a nakonec zakotvil u KTM 990 SM, kde mám nejenom válec navíc, ale i krapet lepší ostatní komponenty. 2V jsem nikdy nevlastnil, takže další skok do neznáma.

Než jsem SM koupil, tak jsem nasál informace odkud to jen šlo a až jsem se ji bál doma v garáži nastartovat aby mě nesežrala dítě i s manželkou jak bude zlá :D Mám za sebou zatím jen prvních opatrnějších 70km, ale zatím to vypadá, že je to přesně TO co jsem hledal. Motor letí do otáček jak blázen a táhne v celém rozsahu otáček jak bejk. Překvapilo mě ale, že když chci jet klidně malou rychlostí, tak to taky jde. To XTčko bylo rozhodně ucukanější. Takže motor fakt divoch, ale dá si i říct a uklidnit se když je třeba.

Až bude lepší počasí a trochu si zajezdim, tak se ještě rozepíšu.

5.5.2019
Vjíždíme spolu do 5.sezóny a stále naprostá spokojenost, žádný důvod měnit, vše funguje jak má. Dle najetých km probíhá pravidelný servis v KTM Stříbro, takže mám klid, že motor toho má před sebou ještě víc než já na něm dokážu najet :D
Vloni jsme spolu dali výlet do Rakouska (Grossglockner + okolí) a super. Trochu na ni při delší cestě fouká a bolí z origo sedla zadek, ale nic co by se nedalo vydržet. S mojí výškou mě cestovní plexi stejně nepomůže a stupňovitá gelová sedačka ji nesluší, to na ni prostě nedám.

2021
Tak se důvod pro prodej nakonec našel. Plynulou změnou jsem se totiž přesunul do kategorie moto turistů. Došlo mě to, když jsem v garáži koukal na SMko s nasazenýma hliníkovýma kuframa. Jasný, dá se, ale na cestování jsou lepší stroje :)

Tonyny
Tonyny napsal 16.06.15 v 21:47 10b.

tak k tomuhle dospeju 10 b krasavice

Adam12
Adam12 napsal 13.03.15 v 07:49 10b.

Nádhera, dobrá volba

Woky
Woky napsal 02.03.15 v 12:35 10b.

Machy07
Machy07 napsal 28.02.15 v 18:56 10b.

Super stroj viděl jsem ji na živo a je fakt paradni

Maxim
Maxim napsal 28.02.15 v 18:46 10b.

Jak jinak než 10!otevreny laufy dělají s motorem zázraky, kdybys tam měl origo, tak by sis průběh otáček tak nepochvaloval