Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník Sob78
Vloženo 24.2.2015
Aktualizováno 24.2.2015

Foto na které jsem málem zapomněl...

Vloženo: 31.01.2019, Uskutečněno: 10.09.2018, Stav tachometru: 21006 km, Zhlédnuto: 33x

Toš jsem tu betelnó Jawu vzal na vyjížďku po tej naší Jižní Moravě
Ale teď vážně přátelé, vydal jsem se na projížďku, abych ji po dekarbonizaci a nástřiku válce zahřál a vypálil barvu a zkontroloval, jestli jsem někde nepochybil. Byl úžasný teplý zářijový den. Troufám si říct, že přesně takový, jaký si motorkář přeje celoročně. No právě v tom je ten vtip. Tak jsem si po pár metrech začal užívat jízdu samotnou, ještě teplý voňavý vzdoušek dohasínajícího léta obtékající vysmátou tvář, každou otáčku motoru, zvuk lynoucí se z výfuků, každé přeřazení, každé jemné pootočení plynem, celkový projev motoru, nerovnosti silnice, otáčející se lidi v ulicích...aaach...jen si na to vzpomenu. Tak si to tak užívám a slunce se pomaličku začalo sklánět k obzoru a já se musel dát na cestu zpět. No a právě cca 5 km před domem jsem si uvědomil, že jsem Vám slíbil foto a žádné jsem za celou cestu neudělal. Zastavil jsem tedy na první odbočce k malé vinici...po příjezdu domů, jsem zkontroloval netěsnosti, a klíčem dotažení hlavy - všechno v cajku

PS : Až při focení jsem si všiml, že se mi ještě k tomu povedla pěkná kilometráž - krásný milník 21000 tisíc kilometrů Úžasná náhoda k nádherné projížďce, tohle nebylo připravené!

Milan1963 (272) napsal 01.02.2019 v 10:03

Pěkné fotky i váš kraj...

O.N.E. (5) napsal 31.01.2019 v 20:24

Je to tam na té vaší Moravě stejně krásné

• Dekarbonizace válce a trocha estetiky

Důležitým krokem ke správné funkčnosti dvoutaktního motoru motocyklu je jeho včasná a správná dekarbonizace. Z mé strany to vyplynulo i z nutnosti, jelikož jsem Matyldu začal projíždět častěji a projevili se netěsnosti p

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.01.2019
    Uskutečněno: 08.09.2018
    Tachometr: 20964km
  • Plechy pod nádrž

Zdravím Vás všechny přátelé, čas neúprosně utíká a já zahlcen prací a neustálým odpovídáním na nesmyslné dopisy stavebního úřadu, úplně vypustil deník Matyldy :-( Nicméně jsem jednoho krásného července 2017, narazil na

Typ: Údržba
    Vloženo: 24.01.2019
    Uskutečněno: 23.07.2017
    Tachometr: 20964km
  • Matylda vyčištěná - FOTO

Konečně. Trochu času a venku nádherně. Dal jsem si krásných 55 kilometrů, jen tak kolem komína, (když už mám tu technickou) :-) Nadýchal jsem se krásně teplého provoněného vzduchu, vyčistil hlavu...také jsem si to už př

Vloženo: 01.05.2018
    Uskutečněno: 26.05.2017