Yamaha XJ 600 (1998)

Vlastník petrprochazka
Vloženo 22.2.2015
Aktualizováno 2.1.2016

XJ se mě prostě líbí, poprvé co jsem viděl naživo ty nádherně řešené dva výfuky a hlavně svody jsem ji prostě chtěl.

Motorka koupena od george.ja1 (Sedlec) - Velmi příjemný obchod! Protože od nového roku platí s přepisem jiná pravidla, tak pán musel hodit motorku na vlek odvézt ji na STK a zajít na úřad k přepisu. Za to mu dík...

Honda CB 500: Projel jsem si jednu a byla to taková volítaná stará vrána, neříkám že takové jsou všechny ale moje budoucí XJ bylo v mnohem hezčím stavu a navíc je to čtyřválec.
Honda CBF 500: Na ní jsem jezdil v motoškole a přišla mě dost příjemná a ovladatelná, ceny jsou ale kolem 60k + přestavba na 35kw

První dojmy - Ohromný respekt, je to moje první velká motorka, četl jsem že má málo výkonu ale pro mě jako začátečníka ho má skoro až moc :D Motor mě oslovil stálím průběhem výkonu a také hezky jede už kolem 3000. Překvapila mě váha stroje ale je to prostě velká motorka. Co mě ale opravdu vadilo a dokonce jsem se rozhodoval zda do XJ vůbec jít, je strašně tuhá spojka.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci - moc najeto zatím nemám ale musí se nechat že je fakt hodná a rychle setřesete křečovité držení řidítek ;)

Doplňky na motorce - - Padáky
- Boční kufry
- panceřové hadice Hell

Chystám se na instalaci přídavných světel, není to priorita ale od majitele z Německa je i natahaná elektřina takže stačí jen připojit ;)

Stroj chci především na cestování, záleží tedy na pohodlí, v tomhle ohledu je XJ neuvěřitelně příjemné. (byť jsem ještě moc nenajel). Stylem mě to vždycky spíše táhlo k naháčům, člověk se může při každé zastavce kochat motorem. Vykoupeno je to sice pořádným fukejřem ale dle mého to k tomu patří a komu to vadí ať si jezdí plechovkou :D
Motorka je strašně příjmená, motor táhne "vodspoda voe" :D což je zhruba 2000 - 3000 není problém... Motor se neklepe, neškuba, prostě nemáte pocit že se mu to nelíbí. Dále je také příjemné že výkon je pěkně lineární což jako začátečník ocením. Co ale neocením je tuhá spojka jako prase, už jsem si začal zvykat ale při první testovací jízdě jsem měl dokonce pocit že místo spojky ovládám brzdu :D Začátečníkovi to prostě nepřidá na pocitu bezpečí...
Brzdy se mě zdají dostatečné, škoda jen že jsem nekoupil model se dvoukotočem vepředu. Zadní je naprosto v poho...
Řazení je takové, no, humpolácké. Nevím jestli já dělám nějakou prasárnu ale v podstatě pokaždé 1 2 3 4 se ozve docela hlasitá rána, někdy a to myslím že je moje chyba, zadrnčí zuby, většinou když řadíte moc jemně.
Spotřebu zatím nevím, budu muset otestovat.

18.3.2015: Otestoval jsem spotřebu a moc nechápu, :) včera jsem se byl project směr Česká Lípa jsou tam moc hezké zatáčky a nová silice takže jsem za to trochu tahal. Výsledek? cca 4 L na 100, super!

Řazení jsem označil za "humpolácké", chyba! Problém byl mezi motorem a řidítky... Abych popsal co jsem dělal špatně, když jsem chtěl přeřadit zmáčknul jsem vždy naplno spojku následně teprve začal řadit. Po přečtení pár diskusí jsem vyzkoušel proces zrychlit, spojku nevymačkávám komplet ale jen "polechtám". Rychlosti tam padají bez zvukového efektu. :)
Myslím že to je na dobré cestě aby jsme si porozuměli ;)

5.4.2015
Velikonoce se nám moc nepovedly ale stejně jsem neodolal a najel pár km. Chtěl jsem hlavně vyzkoušet jak se projeví změna hadice přední brzdy za pancéřovou od firmy Hell. Předtím byly gumové a bylo nutné i na slabší brzdění použít 2 prsty, nic příjemného... Po výměně je opravdu poznat rozdíl! Asi by si toho člověk nevšiml pokud by byly hadice nové ale ty původní gumové byly staré stejně jako motorka (teda hádám...) Každopádně i když je moje xj jednokotouč nyní brzdí skvěle :)

21.4.2015
Dnes měla Júlie narozeniny, má natočeno 60K a tak jsme to oslavili noční jízdou do České Lípy a zpět ;)

18.5.2015
za letoší sezonu natočeno 3K na Júlii a jsem opravdu rád že jsem ji zvolil. Chvíli mě chytala myšlenka "ty jo ale ten výkon není úplně dostačující, jak se dostanete k 120 další zrychlování je pomalé." pak ale jsem si uvědomil že tahat za plyn po rovince umí každý. Kriticky okem jsem začal koukat jak jezdím v zatáčkách a hodnotím to jako katastrofu. Pomalu, občas se bojím a celkově prostě špatné. Je teda na čem pracovat :) takže nějaký větší výkon by byl asi kontraproduktivní.

21.6.2015
Návštěva okruhu v Sosnové - všem začátečníkům doporučuji! Je to skvělá zkušenost kdy si zkusíte jak moc to můžete položit ;)

15.10.2015
jak se zdá sezona je u konce, XJ sloužilo skvěle, za sezonu jsem najel zhruba 11 tis. bez jakéhokoli problému :) Začal jsem ale pokukovat po něčem novějším, navíc další rok bude konečně otevřený řidičák což skýtá nové možnosti ;)

2.1.2016
tak julie si našla nového majitele ale myslím že bude moc spokojená :)

marek9336
marek9336 napsal 06.11.15 v 00:29 10b.

Super recenze :) teď se mi líbí ještě více :3

Miiza
Miiza napsal 23.02.15 v 22:41

Pěkná - ta červená jí fakt sluší Mně to taky bouchá při stejnejch stupních ať řadim, jak řadim...

JJ_XJ
JJ_XJ napsal 23.02.15 v 13:44

Moc pěkná, ale spojka se mi nezdá, mně jde krásně zlehka a cvaknutí při řazení je slyšet jen když dávám jedničku...

kubrt1965
kubrt1965 napsal 22.02.15 v 19:55 10b.

Tak ať ti to jezdí,spojku mají tuhou všechny.Jinak je to držák a nároky na servis jsou minimální

mirra99
mirra99 napsal 22.02.15 v 18:48

Ať slouží k té spojce namaž páčku a bowden uvidíš že se to zlepší