Honda XL 700V Transalp (2008)

Vlastník R_O_C_K_Y
Vloženo 22.2.2015
Aktualizováno 16.3.2020

Pohodlná, spolehlivá, bez výkonu, emocí, prostě sterilní Honda. Nikdy ji ale neprodám.

Triumph Tiger 800 XC: dojem z jízdy nic moc

První dojmy - První dojem? Jo vypadá dobře má všechno, kufry padáky, sednou a jet. První jízda u prodejce? Jako bych jel na nějaké hračce: Úzká řídítka, chuť jít za plynem nikde. Nicméně jsem ji koupil. A proč? Viz níže.

Motorku bych doporučil pro - Pro klidné onroad cestovatele a začátečníky sem tam s výletem k rybníku.

Doplňky na motorce - Kryt motoru SW motech
Hliníkové kufry SW motech
Mlhovky SW motech Hawk LED
Padáky givi upravené
Leo Vince svod (eliminace KAT.)
KN filtr
Vyhřívané hefty oxford adventure
zvýšení řídítek 30mm
zásuvka 5V/12V USB/zapalovač
Redukce na nabíjení Optimate
Kapsle na tyčky od stanu či prut.
2x 2L kanystry
Jiný řetězový převod
Sklopná zrcátka Touratech
Kryt svodu Touratech
Interphone držák telefonu

Celý den jsem jezdil po ČR s tím, že do 180 tis. koupím starší kousek r 1200 gs rok 2004-2005. Neříkám, že takové v ČR nejsou, ale jsou to takové šunky, že i kdyby byli za 100 tis. tak z toho v životě už pěkná mašina nebude. Ten den jsem byl i na jednom ETV 1000 Caponord. Měl jsem ho již dříve a byl to dobrý stroj. Ale podobný případ jak ty bavoráky. Paštika lakovaná, řetězovka, pneu a přední tlumiče tak akorát to rovnou všechno vyměnit.
Když už jsem si říkal, že je to marný zajeli jsme ještě do jedné prodejný. Znuděně a rezignací chodím mezi motorkami. Kde tu Honda xl 700 v Transalp se vším co jsem potřeboval na dovolenou, která měla začít o týden později. Nechal jsem si to vytlačit na test. Ale jak jsem psal, vzhled A1 ale jízda nic moc, hlavně ten výkon. Tak jsem si ještě nechal vytlačit Tigra 800 xc. Jede to dobře, že už mě to i nebaví, protože tam zase úplně chybí nějaký spektrum otáček, kdy by ta motorka něják razantně začala táhnout. Táhne pořád stejně jak vysavač. Pro mě prostě nuda.
Když jsem porovnal tyto faktory: vzhled, výbava, jízda, cena vyšel z toho líp sterilní transalp.
Moto koupeno v červenci a do konce sezóny jsem najel 10 000km. Mezi tím jsem po pár kilometrech měnil řetězovou sadu DID 525 VMX a to z důvodu, že jaksi podezřele šla ta řetězovka, co jsem tam měl do kopru. Furt jsem dopínal řetěz jak ... Řetězový kola byly ok ale samo dal sem taky nový. První tankování do plna ukázalo, že na mašině nejde palivoměr. Prodejce se ani nezmínil (možná nevěděl možná jo) Palivoměr je součástí palivového čerpadla cca 18 000,- nelze koupit samostatně- Čerpadlo jsem vyndal a vymezil vůli plováku aby kontakt dosedali na snímač polohy. Za 10 000km se zatím problém nevrátil.
Moto obecně enduro mám na jízdu honě na nezpevněné cesty (Rumunsko, Bosna, naše polní a lesní cesty) Nicméně transalp není úplně vhodný na OFF. Moto bylo vybaveno moc pěknými plastovými kufry od Hondy s hliníkovým dekorem. Ty jsem prodal (první pád a rozlousknuli by se jak ořech) a na moto půjdou na sezonu 2015 hliníkové od sw motech. To samé jsem udělal i s plastovým krytem motoru (kterého …… napadlo dát na enduro plastový kryt motoru:) Namontoval jsem hliníkový od sw motech. Dále nachystáno na montáž: zvýšení řídítek, vyhřívané hefty, držák navigace, zásuvka 5V/12V, hliníko-plastové blástr, Leovince svod (eliminace katalyzátoru a úspora 6kg váhy) Do budoucna bych chtěl ještě Leovince koncovku výfuku, kryty chladičů, přední blatník touratech, rozšíření bočního stojanu, LED mlhovky i žárovky ve světlometu, Givi nádž bágl s podkovou.

jikur
jikur napsal 25.09.18 v 10:39 10b.

Tak ten je super vyladěn. Paráda. Hodně šťastných km.

Raisto01
Raisto01 napsal 17.01.18 v 17:33 10b.

dobře udělaný

Sati-GS
Sati-GS napsal 10.01.18 v 19:02 10b.

Ahoj Rocky,
s kámošem se chystáme na podobnou úpravu jeho Transalpa. Mohl bys nám prosím poradit, jak jsi upravil ten zadní tlumič? Taky bychom to potřebovali zvednout. Měří skoro 190cm. Jde nám o rozměry té podložky a její případné uchycení.
Ovlivnilo to nějak jízdní vlastnosti?
Ta Tvoje motorka vypadá luxusně
Dík, Petr

burak
burak napsal 08.09.17 v 01:00 10b.

Krasavec začínám po něm pokukovat jako po nástupci po mém versysovi, diky lepší průchodnosti terénem ať slouží a dělá jenom radost

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 07.09.17 v 11:27 10b.

Co ty pneu (jsou to Shinko 804/805, ze jo), jak jsi s nima spokojenej? Kluci je meli v Bosne a byly dobry. Ja dojedu TKC80 a asi do nich taky pujdu.