BMW R 1100 RT (1998)

Vlastník Mušketýr2013
Vloženo 21.2.2015
Aktualizováno 26.12.2015

Je to hezká, elegantní a spolehlivá motorka, která dizajnem předběhla svojí dobu.

První dojmy - Vybíral jsem moto, které nás s přítelkyní bez problémů odveze i na delší trasy. Sedla mi jak prdel na nočník :-) Byla to opravdu dobrá volba. Jeden z mých splněných snů. Od první chvíle jsem z ní byl nadšen a dodnes mě to drží.

Motorku bych doporučil pro - Ideální moto na pohodovou, klidně i dlouhou jízdu na výlety ve dvou.

Doplňky na motorce - Doplnil jsem padáky, vyhřívané rukojeti, vyšší plexi, denní světlo a dodatečné chlazení olejového chladiče. A jen tak pro parádu hezčí mřížku před olej. chladičem. Stupačku spolujezdce na levé straně jsem vyměnil za delší (to je snad jediná věc, která se soudruhům ve výrobě jaksi nepovedla).

Kupoval jsem jí koncem ledna 2014. Je to moje první moto, ale chtěl jsem "něco většího", abych se naučil hned pořádně jezdit a ne se jen vozit "kolem komína" a hlavně aby to bez problémů uvezlo dva "pořádné lidi" i s nákladem (nejsme žádní hajzloví pavouci). Vybral jsem dobře. Koupil jsem jí se 3 kufry, takže se tam na delší cestu vejde (téměř) vše.
Jako začátečník jsem ocenil, že má ABS.
Je sice těžká jak prase a na místě se s ní hůř manipuluje, ale když se rozjede, je krásně ovladatelná a dobře sedí na cestě. A mimochodem - přítelkyně při své výšce 164 cm ji zvládne také (i couvat)
Motorka se samozřejmě nejlépe cítí na cestách ...i když ty naše jsou občas jak tankodrom, ale i tam to ve dvou šlo bez problémů - hlavně po seřízení tvrdosti zadního tlumiče.
Líbí se mi, že výměny provozních kapalin a seřízení zvládám sám doma. Navíc je k ní krásně zpracovaná příručka. Bohužel jsem sehnal jen německou nebo anglickou verzi. Je to pochopitelné víceméně z obrázků a čemu nerozumín, tomu rozumí strejda gůgl
Ale dyť vlastně Češi stejně návody nečtou, tak co
Za první sezónu mám najeto něco přes 3000 km (nebylo moc času a hezkého počasí), ale už se těším, až se oteplí a opět vyrazím.

miza1O
miza1O napsal 12.09.16 v 06:21 10b.

Ahoj koupil jsem jí před týdnem jako ,,bouranou ´´ šikulkům od BMW spadla s odtahovky když si jií chtěl dát předchozí majitel opravit ,spadla na vršek a odnesly to jen panty na kufru a lešení nad budíkama ,žádném plast neprasknul po vyrovnání lešení a opravě původní závady a to překlesané kabely od spínačky jezdí jako víno. Jezdil jsem už na ledasčem ale tady jsem úplně v sedmim nebi , až na manévrování na místě neznám nic lepšího. Chtěl bych jí ale do vybavit těma padákama ,nevíš kde je sehnat? V nabídkách nacházím jen na 1150RT a nevím zda tam budou dát . (Já už si ji na ten válec ne místě položíl, máme blbější sjezd a jak jsem zjistil chyby jsou hned potrestaný , teď už vím na co dávat brácha ale radši bych ty válce chtěl chránit ) díky za info od kohokoliv

philipsun
philipsun napsal 22.09.15 v 23:25 10b.

pekna at slouzi primlouvam se za foto zepredu

xcreator
xcreator napsal 09.04.15 v 08:33

krasny stroj ja som kupoval zaciatkom tohoto roku vsimol som si ze tam mas par veci co by som chcel riesit ako uchytenie kufra ja mam givi maxiu 55 a nechce sa mi kupovat original set za 115 Eur vedel by si mi to prosim nafotit ako to mas upevnene a aku platnu tam mas ? a tiez sa neviem dostat na padaky ... vopred dakujem : )

Tanja8
Tanja8 napsal 28.02.15 v 21:41 10b.

Tomle
Tomle napsal 27.02.15 v 07:52

Krásná. Uvidíš, že to byl dobrej kup