ČZ 180/487 (1995)

Vlastník johny.mnemonic
Vloženo 9.7.2006
Aktualizováno 3.5.2008

Posledni dvoutaktní ČZ 180 ze Strakonic. Je to typ 487.5 s elektrikou od Cagivy, olejovým čerpadlem Mikuni a bezkontaktním zapálkem od Ducati.

Zkušenosti: Tak už mám najeto 3000km, blíží se konec sezóny a zatím spokojenost. Jen leju benzin a olej a žádná, byť sebemenší, závada se neobjevila. Jezdí se na ní pekně, po Jawě 350 je nádherná změna projíždění zatáček a vůbec celkový projev podvozku.Mohla by ale mít ňákého toho koníka nebo aspoň poníka navíc, ale to se časem spraví

Cesty: První rande proběhlo úspěšně a bylo důkladné (Ostrava - Praha). Odvezla mě i s mým dvounohým batůžkem celkem svižným tempem, tak asi budeme na dlouho kamarádi.Druhý výlet do Jižních čech je popsaný níže.Zatím poslední větší akce byl sraz ve Stochově na rozloučení se sezónou. Moje mašina tam tak zaujala, že její fotku najdete i na webu s4r (http://www.desmomania.wz.cz)

Cestopis: Tak po výletu z Ostravy do Prahy hned po nákupu jsem na ní absolvoval další pořádnou cestu. Z Loun jsme si přes Křivoklátské lesy našli cestu až ke Slapům a po jejich zdolání se zabydleli v nádherném údolí s názvem "Český Merán", kterému jako dominanta vévodí Sedlec-Prčice. Cesta zpět vedla místo přes Křivoklát přes ještě slavnější hrad a to přes Karlštejn. Lesy v téhle lokalitě jsou opravdu super místo na projížďku, můžu jen doporučit (ale nic pro rejže,povrch je občas podobný moři ).

Další info: Tuhle motorku jsem si dlouho přál a teď jí konečně mám, tak snad mi ňákej ten pátek vydrží. Kdo by měl ňáký tipy nebo informace o ůpravách tohodle typu, dejte vědět.

Koupil jsem si k ní teď motorku na delší cesty, Hondu CBF600S, takže chci čízu uvést zpět do originál stavu, tedy laděný výfuk bude nejspíše brzo na prodej a půjde tam zpět originál, jelikož ten přírůstek výkonu kolem 2k mě teď už tolik nezajímá, když jí mám na relax a ne jako hlavní stroj na cestování.

Úpravy: Laděný výfuk: Na brzdě jí před výměnou výfuku za laděný naměřili jen 11k, což by odpovídalo dosluhujícímu pístu a pístním kroužkům, přes zimu to napravíme. Zatím má změřených 12,4k a s laďákem se nádherně vytáčí až do maxima. Změna převodů: Cestování ve dvou jsem vyřešil prozatím jednoduše, místo 16-ti zubého kolečka jsem dal 15-ti zubé a najednou vyjede na čtyřku skoro každej kopec, paráda...jen maximálka spadla na 105 a cestovka na 75 - 80 km/h.Výbrus: Po výbrusu jsem vrátil zpět 16-ti zubé kolečko a i s ním to má nádhernou sílu. Zajíždět hodlám poctivě alespoň 2 - 2,5 tisíce km, takže než budu vědět jak to táhne v maximálním výkonu ještě si počkám, ale o to větší bude doufám odměna . Zatím jezdím do 65km/h a čtyřku to bere už skoro od 40, takže ho určitě nijak netrápím nepřiměřenými otáčkami. Po zkušenostech jiných lidí jsem zůstal u plně syntetického oleje Castrol TTS, snad to nebude chyba. Motorka se mi s tímhle olejem a současným režimem jízdy ani trochu nepřehřívá a to je jedině dobře, nejspíš odvedli v TKmoto kvalitní práci.

Edit: Motor už je zajetý, má cca 5000km po výbrusu a krásně táhne až do maxima. Zatím má asi malé vůle a nechce se mu moc vytáčet, takže maximálka zatím cca 110km/h. Bohatě to ale vynahrazuje zátahem, takže se s ní jezdí příjemně a cestovka kolem 85km/h je tak akorát.

Milan1963
Milan1963 napsal 11.09.13 v 02:26 10b.

Pěkná, snad ji stále máš a užíváš si ji.

Ludwei
Ludwei napsal 27.03.09 v 13:38

Castrol TTS je výborná volba. Pro ty co však nechtějí tolik vrážet do oleje tak je tady Mogul TSF, který je pro tento model taktéž vynikající

PRmVTR
PRmVTR napsal 08.07.07 v 15:26

Pěkná Držím palce, ať se úpravy daří..

smazany29924
smazany29924 napsal 10.10.06 v 14:13

Super motorka,je s ní radost jezdit vypadá fakt dost dobře

smazany22955
smazany22955 napsal 07.08.06 v 19:21

ČAU tak sem Tě ji skouknul a jo Super. Eště by mi zajímalo odkud přesně jsi jako u jakého většího města